Galeria Sztuki Warzywniak zaprasza na wystawę „Fotograficy z Oliwy”.

glosowanie warzywniakKomunikat prasowy:

Oliwa jest znana ze względu na katedrę, park, ZOO i Dolinę Radości. Jednak prawdziwym bogactwem Oliwy są jej mieszkańcy, szczególnie artyści malarze, rzeźbiarze, graficy, muzycy oraz fotograficy. Jest ich w Oliwie bardzo wielu, jednak ich nazwiska nie są rozpoznawane nawet w macierzystej dzielnicy. Fundacja Wspólnota Gdańska i Galeria Sztuki Warzywniak na różne sposoby podejmują próby promocji oliwskich artystów. M.in. organizują wystawy na fasadzie „swojego” budynku dostępne dla wszystkich przechodniów 24 godziny na dobę.

Pierwsza wystawa (wrzesień 2012 – maj 2013) prezentowała prace i nazwiska malarzy, rzeźbiarzy, medalierów. Tym razem przedstawiamy prace i nazwiska oliwskich fotografików wszystkich generacji. Na fasadzie budynku pokazujemy 20 fotografii wykonanych przez 20 fotografików z Wielkiej Oliwy, czyli dzielnic i osiedli leżących między Sopotem a Wrzeszczem, obejmujących Starą Oliwę, VII Dwór, Osowę, Przymorze i Żabiankę.

Osoby oglądające wystawę mogą głosować na najładniejsze, ich zdaniem, zdjęcia. Na specjalnych kartkach do głosowania należy zaznaczyć trzy nazwiska autorów najładniejszych prac, wpisać swoje imię i telefon lub e-mail kontaktowy oraz wrzucić kartkę do specjalnej skrzynki. Zarówno kartki, jak i skrzynka na głosy są dostępne dla wszystkich przechodniów w dzień i w nocy.

Wszystkie osoby, które oddadzą swój głos wezmą udział w losowaniu nagród. Będą to piękne, unikalne albumy o Oliwie oraz wiele innych atrakcyjnych przedmiotów. Fotografik, którego praca otrzyma najwięcej głosów otrzyma Nagrodę Publiczności, czyli statuetkę z brązu wykonaną przez gdańską artystkę rzeźbiarkę Adrianę Majdzińską.

Losowanie i wręczenie nagród odbędzie się w Galerii Sztuki Warzywniak w dniu 14 września 2013 podczas Święta Oliwy VIVA OLIVA.
Fundatorami nagród są: Miasto Gdańsk oraz Andrzej Stelmasiewicz, Prezes Zarządu Fundacji Wspólnota Gdańska.

Tytuł: Galeria Sztuki Warzywniak i wystawa „Fotograficy z Oliwy”
Lokalizacja: Galeria Sztuki Warzywniak, ul. Opata Jacka Rybińskiego 25, Gdańsk
Data zakończenia: 2013-09-15