W maju 1995 roku, podniosłą uroczystością w Dworze Artusa w Gdańsku, rozpoczął działalność Lions Club Gedania Gdańsk. Celem jego statutowej działalności stała się pomoc potrzebującym, a ukierunkowana jest przede wszystkim na zakup sprzętu medycznego podtrzymującego życie noworodków oraz opieka nad dziećmi z Zespołu Specjalnego Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Gdańsku Oliwie.

Kilkanaście lat charytatywnej działalności przełożyło się na inkubatory, respiratory, pompy infuzyjne i inne urządzenia ratujące życie oraz na bieżącą pomoc niepełnosprawnym dzieciom. Specjalistyczny sprzęt szkolny i rehabilitacyjny pomaga między innymi podopiecznym dotkniętym porażeniem rdzeniowo-mózgowym czy sparaliżowanym, pozwalając na poprawę sprawności fizycznej, tak bardzo potrzebnej do samodzielnego funkcjonowania. Naczelna zasada ruchu „we serve”, jest nieustannie realizowana.

Źródłem pozyskiwania środków na pomoc są darowizny osób fizycznych i firm oraz charytatywne imprezy, cieszące się ogromnym zainteresowaniem. Najbliższą okazją do podarowania dzieciom uśmiechu, stanie się grudniowy koncert w Operze Bałtyckiej, podczas którego wystąpi jeden z najbardziej wszechstronnych polskich pianistów – Waldemar Malicki, a towarzyszyć mu będą nie mniej umuzykalnieni przyjaciele – Małgorzata Krzyżanowicz, Anita Rywalska, Marcin Pomykała.

Całość ozdobią prace plastyczne dzieci – dotkniętych przez los, a jednak często uśmiechniętych.

Koncert odbędzie się 13 grudnia o godz. 18.30 w Operze Bałtyckiej w Gdańsku