Cafe Fikcja zaprasza 13 grudnia, o godz. 18.00, na spotkanie z Dorotą Wodecką i promocję jej najnowszej książki pt. „Mężczyźni rozmawiają o wszystkim”.

Książka jest cyklem wywiadów ze sławnymi mężczyznami.

My też będziemy porozmawiać o wszystkim z Dorotą Wodecką: o miłości, twórczości, Polsce, o tym, jacy są z bliska Eustachy Rylski, Jerzy Pilch, Andrzej Stasiuk.

Przez 13 lat dziennikarka opolskiego oddziału Gazety Wyborczej. Tego samego roku, gdy zaczynała swoją dziennikarską karierę, Opole zalewała powódź, Polska przyjęła nową konstytucję, zginęła Księżniczka Diana a Jan Paweł II kanonizował Janka z Dukli.

Pierwszy tekst chciała napisać o głośnej wtedy książce „Płeć mózgu’, ale redaktor życzliwie zasugerował stażystce, by skupiła się na sprawach lokalnych. Po latach pisania o takowych, wróciła do ulubionego tematu.

Autorka reportaży i wywiadów w „Dużym Formacie”, „Wysokich Obcasach” oraz w cotygodniowym cyklu „Gazety Wyborczej” – Męska Muzyka.

Kocha małe miasteczka, w których nawet ci co się znają tylko z widzenia mówią sobie dzień dobry. Mieszka w jednym z nich na Dolnym Śląsku.

Do pracy we wrocławskiej redakcji Gazety Wyborczej dojeżdża pociągiem.

Organizatorami spotkania są Fundacja „Miejsce dla Kultury” i Wydawnictwo Agora.

Blog Doroty Wodeckiej