Szkoła YMAA Sopot-Gdańsk zaprasza na obchody światowego dnia Taiji (Tai Chi) w Sopocie w Łazienkach Północnych.

Tego dnia na całym świecie praktycy, sympatycy i osoby pragnące rozpocząć przygodę z Tai Chi spotykają się, aby wspólnie ćwiczyć na świeżym powietrzu i propagować wiedzę o swojej pasji. W ten sposób wraz z rozpoczynającym się dniem, przez całą Ziemię przetacza się fala ćwiczących osób.

Z tej okazji 26 kwietnia 2014 o 12.30 organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych na otwarty trening Taiji w plenerze.

Chętni proszeni są o ubranie wygodnego ubioru i obuwia sportowego

Dlaczego warto spróbować, czyli kilka słów o Taiji

Taiji jest wewnętrzną odmianą Kung Fu praktykowaną od XIII wieku w Chinach dla poprawy zdrowia i samoobrony. Trening skupia się na pracy nad koordynacją ciała, przede wszystkim pomiędzy umysłem a ciałem, w oparciu o klasyczne koncepcje chińskiej nauki. Taiji posiada nieocenione walory zdrowotne i wzmacniające organizm. Regularny trening działa leczniczo m.in. na nadciśnienie, nerwicę, astmę, układ trawienny i immunologiczny.

Ćwiczenie Taiji jest szczególnie zalecane osobom ze schorzeniami kręgosłupa oraz bólami pleców. Osoby zestresowane odkryją po kilkutygodniowej praktyce, że stają się spokojniejsze, bardziej skoncentrowane i odporne na stres. Taiji przeznaczone jest dla każdego bez względu na wiek i sprawność fizyczną. Nie ma żadnych ograniczeń i przeciwwskazań.

Trening daje wiele radości i satysfakcji w postaci dobrego zdrowia, rozładowania stresu i napięć, uspokojenia umysłu, ogólnej poprawy samopoczucia i większego zadowolenia z życia.

O szkole YMAA

Szkoła Yangís Martial Art Association (YMAA) Sopot-Gdańsk została założona 15 lat temu i od tego czasu nieprzerwanie prowadzi zajęcia z Taiji i Kung Fu Shaolin. Treningi prowadzi wykwalifikowany instruktor sztuk walk Rafał Szulkowski, który trenuje od 25 lat pod okiem instruktorów YMAA oraz samego mistrza Yang Jwing Minga. Szkoła włącza się w akcje charytatywne i pokazy propagując ideę aktywnego spędzania wolnego czasu, dbając o rozwój wiedzy o chińskich sztukach walk.