Deptak na Piwnej, czyli fragment ulicy pomiędzy Wielką Zbrojownią a ulicą Kozią/Lektykarską, pełni funkcję całorocznego deptaka okrągły rok.

deptak na Piwnej

Deptak na Piwnej, godz. 10:20

Niestety część taksówkarzy, kierowców samochodów osobowych i dostawczych nie respektuje w tym miejscu przepisów ruchu drogowego, co jest tyleż smutne co… nudne.
Dzisiaj jednak zastanowiła mnie pewna drobna zmiana w oznakowaniu tego fragmentu Piwnej. Jeszcze całkiem niedawno pod znakiem drogowym informującym o deptaku były umieszczone tabliczki dopuszczające ruch samochodów dostawczych w godzinach 22-10,  dzisiaj takich nie było. Czy coś się zmieniło? Wydaje się być koniecznym i uzasadnionym, aby handel i gastronomia miały możliwość wygodnego zaopatrzenia. Zgodnie z literą prawa dzisiaj takiej możliwości nie było, co w żaden sposób nie przeszkodziło samochodom dostawczym (o godzinie 10:20) utruniać ruch spacerującym.
Tym, co mnie bardzo zaniepokoiło był głos jednego z restauratorów, domagający się przedłużenia czasu dostępności dla samochodów dostawczych do godz. 11.
– Może dlatego właśnie zniknęły tabliczki, pewnie będą zmienione – ucieszył się restaurator.
– Mam nadzieję, że nie, bo w sezonie o tej porze ruch turystyczny kwitnie – pomyślałam. Na pewno zwrócę na to uwagę:)