Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie Filia Nr 6 zaprasza 16 września o godz. 17 na spotkanie autorskie z Anną Mieszkowską – autorką książki pt. „Dzieci Ireny Sendlerowej”. W trakcie spotkania wyświetlony zostanie także film pod tym samym tytułem.

Książka o Irenie Sendlerowej

Historia niezwykłej kobiety, która uratowała w czasie Zagłady 2 500 żydowskich dzieci.

Specjalne wydanie książki „Matka dzieci Holocaustu. Historia Ireny Sendlerowej”, uzupełnione o rozdział „Życie po książce”.

Tom, który przedstawiamy Czytelnikom, jest pierwszą książką o Irenie Sendlerowej. Jej biografia jest piękna i heroiczna, budująca i przejmująca. Książka Anny Mieszkowskiej dokładnie i szczegółowo pokazuje dzieła i czyny, prace i dnie, ujawnia niezwykły format moralny tej wspaniałej postaci. Tylko ktoś najwyższej ludzkiej klasy mógł dokonać czegoś tak ogromnego, jak uratowanie w czasie Zagłady 2500 żydowskich dzieci.

Irena Sendlerowa stała się w ostatnich latach osobą publiczną, o której mówi się w artykułach i w audycjach radiowych, o której opowiada się w dokumentalnych filmach. Już teraz jest symbolem heroizmu oraz poświęcenia i wszelkie po temu ma dane, by stać się symbolem dobrych, przyjacielskich stosunków łączących społeczność polską ze społecznością żydowską.

źródło: www.muza.com.pl