Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie oraz Portal Kawerna zapraszają 18 września o godz. 16.00 na spotkanie autorskie z Rafałem Dębskim w ramach cyklu „Fantastyka w Sopockiej Bibliotece” oraz akcji „MOLO KSIĄŻKOWE – czytamy od deski do deski”.

Rafał Dębski – rocznik ’69, autor kilkudziesięciu opowiadań i dziewięciu powieści, w tym czterech wpisujących się w nurt literatury fantastycznej.

Z wykształcenia i wykonywanego zawodu psycholog, pracuje w gimnazjum, zmagając się ze skutkami lekkomyślnej reformy oświaty. Poza pisaniem jego wielką pasją jest historia.

Jest również – o zgrozo – genetycznym leniem. Może właśnie dlatego bardzo dużo pracuje – żeby mieć jak najszybciej z głowy to, co tak czy inaczej musi wykonać. I – jak to często się dzieje w przypadku ludzi naprawdę leniwych – robota bardzo go kocha i zawsze potrafi odnaleźć.

Debiutował w 1998 roku w „Nowej Fantastyce” opowiadaniem Siódmy liść. Potem współpracował z „Feniksem” oraz „Magią i Mieczem”. Potem rzucił się w objęcia „Science Fiction” (obecnie „Science Fiction Fantasy i Horror”), drukował także w „Gazecie Rycerskiej” i paru innych pismach niekoniecznie związanych z fantastyką. W 2005 roku ukazał się jego debiut powieściowy „Łzy Nemezis”. Obecnie sprawuje opiekę nad „Science Fiction Fantasy i Horror” jako redaktor naczelny pisma.

Wieczór autorski odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Obrońców Westerplatte 16