„Księżniczka Czardasza” w Gdańsku. Czy miłość artystki SYLVY i węgierskiego księcia EDWINA zakończy się podobnie jak miłość kochanków wszechczasów – Romea i Julii? 

Nie musisz jechać do Wiednia ani do Budapesztu, aby się o tym przekonać. Już wkrótce operetka w trzech aktach w Gdańsku!

Czy romans artystki i księcia, ukazany poprzez muzykę, śpiew i taniec w rytmach walców i czardaszy, przetrwa próbę czasu?

Opis wydarzenia:
Najbardziej znana i lubiana operetka Imre Kálmána, od swojej premiery w Wiedniu 1915 r. bawi widzów do dziś. To historia miłosna Sylvy (artystki variétés) i Edwina (księcia Lippert Weylersheim) przedstawiona komediowo na tle melodii okraszonych węgierskimi rytmami czardaszów, gdzie przebój „goni” przebój, a muzyka zachęca do tańca, nie tylko tancerzy na scenie, ale również widzów.
W naszej inscenizacji zabieramy widownię w lata 30-te XX wieku, gdzie w klimacie filmów ze Starego Kina będziemy bawić publiczność nie tylko w Wieczór Sylwestrowy, ale również w karnawale 2020 r.

Realizatorzy:
Inscenizacją operetki „Księżniczka Czardasza” zajęli się gdańszczanie: Anna Fedyniak – Kołodziej (muzyk, pedagog, dyrektor przedszkola) i Grzegorz Piotr Kołodziej (artysta śpiewak, logopeda, adiunkt Uniwersytetu Gdańskiego) – małżeństwo, na co dzień rodzice trójki dzieci, a teraz debiutujący w roli reżyserów, twórcy i pomysłodawcy spektaklu.

Wykonawcy:
W naszym spektaklu zagrają tylko artyści trójmiejscy, z czego jesteśmy bardzo dumni. Ci doświadczeni wykonawcy, doskonale wyczuwający scenę i rozumiejący gusta publiczności, są gwarancją wysokiego poziomu przedstawienia.
Barbara Lewicka – sopran, w tytułowej roli Sylvy Varescu.
Przemek Radziszewski- tenor, jako Edwin
Magdalena Chmielecka – sopran, jako Stasi
Grzegorz Piotr Kołodziej – baryton, jako Boni
Marcin Miloch – baryton, jako Feri
Anna Kociarz – jako Księżna
Maciej Konopiński – jako Książę

Nad całością przedstawienia czuwać będzie doświadczona, młoda, energiczna dyrygentka Sylwia Janiak – Kobylińska wraz
z dwudziestoosobową orkiestrą. Muzyka w nowej aranżacji wprowadzi Państwa w klimat lat dwudziestych i trzydziestych XX w.
Podziwiać będzie można również tancerzy z Zespołu Pieśni i Tańca JANTAR UG, którzy za sprawą dwóch młodych choreografek – Natalii Bartosz i Małgorzaty Krzaczyńskiej, wprowadzą widzów w taneczny nastrój za sprawą węgierskich rytmów czardasza i walca.

Premiera 31 grudnia 2019 r. na Scenie Teatralnej NOT w Gdańsku, ul. Rajska 6.

Bilety można kupić za pośrednictwem portalu eBilet

Fundacja Kultura.Teraz!
tel. 608 40 97 53
www.kultura-teraz.pl