Jesienna pogoda dla jest dla wielu znakomitym pretekstem do odwiedzania parków, w których jesień ubiera szczególnie nostalgiczne szaty. Proponując Państwu kolejne miejsce do odwiedzenia, zapraszam do… Wojanowa, położonego zaledwie 15 kilometrów od centrum Gdańska.

Główną atrakcją Wojanowa jest historyczny park, który dzięki środkom z Unii Europejskiej, na wiosnę 2019 r. został przywrócony do świetności. Park, o powierzchni 9,06 ha, należał do pałacu, którego ostatnim właścicielem był Hugo Siewert.  Z pałacu pozostał jedynie fragment fontanny – reszta została doszczętnie spalona przez wojska Armii Czerwonej, chociaż… legenda głosi inaczej

W ramach realizacji projektu odtworzony historyczny układ ścieżek, zbudowano drewniany pomost i taras widokowy, dokonano rekultywacji zbiorników wodnych i dokonano niezbędnych zabiegów ochronnych roślin. 

To naprawdę warte odwiedzenia miejsce. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Przez park przepływa Struga Gęś, której brzegi chwilami wspinają się na wysokość 15 metrów. Drzewostan tworzy 26 gatunków drzew, około 100 z nich osiągnęło wiek stu lat, a najstarszy z nich – dąb szypułkowy, na obwód 668 cm.

Wzdłuż urządzonych ścieżek, przy ciekawszych przyrodniczych przedstawicielach drzewostanu, położono głazy oznaczone kodami QR.
www.parkwojanowo.pruszczgdanski.pl

A gdyby Państwo szukali innego miejsca do odwiedzenia to zapraszam TUTAJ