Fot. Piotr Jarmułowicz

O działalności Lions Club Gedania Gdańsk na rzecz dzieci z Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Oliwie, pisałam w tekście  zatytułowanym  We serve, czyli Lions Club Gedania Gdańsk dzieciom, wspomniałam też o koncercie charytatywnym, którego gwiazdą był Waldemar Malicki. Teraz przyszedł czas na podsumowanie wydarzenia, które przyniosło dzieciom uśmiech.

Koncert poprzedził wernisaż pięćdziesięciu prac uczniów zespołu szkół, które ozdobiły foyer Opery Bałtyckiej. Najlepsze prace zostały nagrodzone i wyróżnione, a wyniki konkursu uroczyście ogłosiła dyrektor szkoły Marzena Wysocka.

I nagroda – Paulina Tokarz, klasa IIb, Gimnazjum
II nagroda Mateusz Przyborowski – klasa IIIb, Szkoła Podstawowa
III nagroda, Aleksandra Rajnik, klasa Ib, Szkoła Podstawowa
III nagroda, Gaweł Szydłowski, klasa IIIb, Gimnazjum

Wyróżnienia:

Nikodem Linak. kl. Ib, Szkoła Podstawowa
Jakub Pawlaczyk, klasa IVc, Szkoła Podstawowa
Justyna Folkman, klasa Vb, Szkoła Podstawowa
Karolina Kudosz, klasa IIIb, Gimnazjum
Justyna Ukleja, klasa IIa, Gimnazjum

Po części oficjalnej sceną zawładnęła aura muzyki klasycznej i rozrywkowej, połączonej z elementami kabaretu, którego bohaterem był Waldemar Malicki z przyjaciółmi – Małgorzatą Krzyżanowicz, Anitą Rywalską-Sosnowską i Marcinem Pomykałą. Muzyczne show wywoływało salwy śmiechu i stanowiło fantastyczne preludium do ostatniego aktu wieczoru – aukcji dzieł sztuki trójmiejskich artystów – Wojciecha Góreckiego, Tadeusza Ramika, Jadwigi Szałuchy, Małgorzaty Kisielewskiej i Michela Lensky.

O efekty charytatywnej akcji zapytałam  Andrzeja Zaborowskiego z Lions Club Gedania Gdańsk:

Koncert przyniósł dochód netto w wysokości ponad 31 tys. zł. Całość uzyskanej kwoty zostanie przeznaczona na kontynuację przedsięwzięcia dotyczącego rewitalizacji otoczenia szkoły. Dotychczas ułożono kostkę brukową na placu przed szkołą, chodniki prowadzące do szkoły oraz ścieżki na trawnikach przed szkołą. Środki pozyskane w trakcie koncertu będą przenaczone na prace związane z rewitalizacją zieleni na trawnikach oraz przygotowaniem ogródka zabaw dla dzieci. Całość prac związanych z rewitalizacją organizuje i prowadzi Klub.

Każdej akcji charytatywnej towarzyszą zazwyczaj darczyńcy, tym razem pomocną dłoń wyciągnęli:

– BPBK BIURO INŻYNIERSKIE Sp z o.o..
– POLWAR S.A.
– Przedsiębiorstwo Robót Sanitarno Porządkowych
– POLWAR S.A.
– METALZBYT Sp. z o.o.
– GEO EKSPERT
– Usługi Transportowe Dziedzic
– VETRO Izabela Tymińska
– MARITEX
– Dom Finansowy QS Sp. z o.o.
– DIGITAL 1
– MILDEN kwiaciarnia

Kolejni chętni do niesienia pomocy poszkodowanym dzieciom, będą mieli taką okazję przy najbliższej akcji Lions Club Gedania Gdańsk, które od 1995 r. działa zgodnie z zasadą „We serve”.