Dnia 3 czerwca b.r.  w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku odbył się koncert Wiosenne Muzykowanie, zorganizowany przez  Lions Club Gdansk Amber. Koncert był  dedykowany wszystkim darczyńcom stowarzyszenia, przyjaciołom i ich rodzinom, wszystkim, którzy wspierają filantropijną działalność klubu  już 14 lat. 

Na koncercie wystąpili utalentowani uczniowie gdańskich szkół muzycznych, w tym  stypendyści klubu. A mianowicie:

* Artur Sychowski z Zespołu Szkoł Muzycznych w Gdańsku – fortepian
* Hanna Chylińska z OSM I iII st. W Gdańsku – skrzypce
* Mikołaj Sikała  z Zespołu Szkoł Muzycznych w Gdańsku, fortepian
* Ewa Jarosz z OSM I i II st. W Gdańsku – skrzypce, akompaniowała jej siostra Agnieszka Jarosz, studentka Bydgoskiej Akademii Muzycznej
* Maciej Stromski z OSM I i II st. W Gdańsku – puzon
* Jacek Piechowski, Klaudia Kulwikowska, Jakub Klemensiewicz i Szymon Laskiewicz – kwartet klarnetowy z OSM I i II st. W Gdańsku
* Anna Szłucka, studentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, fortepian
* Anna Rocławska i Julianna Styn, absolwentki Akademii Muzycznej w Gdańsku

Jeden z uczestników koncertu Artur Sychowski, bardzo utalentowany wirtuoz fortepianu, otrzymał specjalne stypendium. Wszyscy wykonawcy koncertu  mają już osiągnięcia, zdobyte w konkursach krajowych i zagranicznych.

Lions Club Gdańsk Amber w ciągu ostatnich 10 lat przeznaczył na fundusz stypendialny ok. 200 tys. zł. Jest on skierowany do młodzieży utalentowanej w różnych dziedzinach, ale też do zdolnych uczniów, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Na koncert przybyło wiele osób, wspierających nasze działania od 14 lat. Przyszły całe rodziny. Młodzi wykonawcy wykazali się dużymi umiejętnościami, członkinie klubu cieszyły się, ze mogą wspierać tak fantastyczna utalentowaną młodzież.