Do Bożego Narodzenia jeszcze kilka dni – a w Pałacu Młodzieży w Gdańsku już atmosfera w pełni świąteczna. A to dzięki VIII Wojewódzkiemu Przeglądowi i Konkursowi Wokalnemu Kolęd i Pastorałek „Nad światem cicha noc”.

Muzykujemy na całego – w piątek na przeglądzie wystąpili uczniowie ze Specjalnych Ośrodków Wychowawczych z Pelplina, Tczewa, Nowego Dworu Gdańskiego i Gdańska. Oj, działo się na scenie – zobaczyliśmy energiczne góralki, przystojnych Kaszubów i roześmiane „nutki”, a także solistki i solistów, którzy odważnie zmierzyli się z tradycyjnym wigilijnym repertuarem.

Jury konkursu w składzie Wioletta Duchowska, Małgorzata Bogut i Paweł Robak nagrodziło wyróżnieniami wszystkich uczestników imprezy – wszyscy bowiem zaśpiewali przepięknie i głośno.

Do udziału w koncercie galowym konkursu, którą organizatorzy z Pałacu Młodzieży zaplanowali na 22 stycznia 2012r., jurorzy zaprosili Magdalenę Bukowską ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Dworze Gdańskim oraz zespoły Wielki Błękit z Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Gdański i ich kolegów ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego z Tczewa – grupę Opus 4.

W sobotę drugi dzień imprezy – wystąpienia konkursowe. Warto przyjść i pokibicować uczestnikom – pojawi się razem ponad dwustu wykonawców! Wstęp wolny. A już w styczniu edycja ogólnopolska przedsięwzięcia z udziałem gościa specjalnego – Krystyny Prońko! iBedeker też tam będzie!

EBP

Drugi dzień konkursu