Bezkompromisowe The Somnambulist z Berlina i zagadkowa Cisza Nocna z Gdyni pojawią się 21 lutego 2014 roku (piątek) w Stacji Orunia. W dzielnicy która podobnie jak ta muzyka wymaga uwagi. Oba zespoły to muzyczne poszukiwania i niepokój kryjący się w odległych zakamarkach każdego z nas.

The Somnambulist

The Somnambulist

Komunikat prasowy:

The Somnambulist to towar eksportowy prosto z głębi muzycznych poszukiwań Berlina. Zespół który na stałe już wrósł w krajobraz tego miasta pomimo dopiero kilkuletniego istnienia. Doświadczenia muzyków wybiegają jednak znacznie dalej. Grupa ma na koncie trzy wydawnictwa. Debiutancki Moda Borderline z 2010 roku, równie dobrze przyjęty drugi album studyjny Sophia Verloren z 2012 roku i nagrany na żywo (a jakże) Live in Berlin (2011).

The Somnambulist odbyło wiele tras po Europie. Będzie to niepowtarzalna okazja aby usłyszeć ich na żywo w Trójmieście. Oto jedno z wielu spostrzeżeń opisujących muzykę zespołu (pozostawiamy oryginalny tekst):

„Something deep and meaningful with a twisted yet ecumenical perspective on the musical firmament. That complexity is the mark of quality in any band: THE SOMNAMBULIST are certainly one such band.”
Bluesbunny, UK

Muzyczną podróż tego wieczoru rozpocznie młody ale nie mniej ciekawie zapowiadający się zespół.

Cisza Nocna to grupa, która założona została pod koniec 2011 roku przez 5 kumpli z jednego podwórka z Gdyni. Grają muzykę z pogranicza zimnej fali, cięższego rocka i postpunku . W lutym 2013 roku wygrali IV Przegląd Młodych Zespołów Muzycznych „Musical Youth” w Gdańsku.  Dzięki tej wygranej zdobyli szanse na nagranie swojej pierwszej EPki w studiu Radia Gdańsk.

Bilety: 10/15 zł (ulgowy/normalny)

Tytuł: Berlin na Oruni (Żadnych granic/Ohne Grenzen)
Lokalizacja: Stacja Orunia GAK, ul. Dworcowa 9, Gdańsk
Godzina rozpoczęcia: 19:00
Data: 2014-02-21