Uważasz, że młodzi ludzie powinni poznać kultury inne od swojej, ale bilety na samolot są za drogie? Chciałbyś, żeby uczniowie uczyli się od obcokrajowców bez opuszczania szkolnych murów? Czy uważasz, że naukę angielskiego przyspiesza rozmowa z kimś, z kim w innym języku nie można się dogadać?  Jeśli na wszystkie pytania odpowiedzią jest „tak”, spytaj AIESEC o  World of Knowledge.

World of KnowledgeKomunikat prasowy:

AIESEC to studencka organizacja, zrzeszająca studentów ze 124 krajów i terytoriów. Poprzez swoje programy wolontariatu i praktyk zagranicznych pozwala na spotkanie się i wymianę doświadczeń między ludźmi z różnych krajów i odmiennych kultur. Jedną z wartości, które reprezentuje AIESEC jest „rozwój dzięki różnym stylom życia oraz poglądom obecnym w naszym wielokulturowym otoczeniu. Szanujemy i zachęcamy do współdziałania każdego człowieka.”. Tę wartość w liceach i gimnazjach na terenie Trójmiasta i okolic realizują warsztaty  World of Knowledge.

W tym roku  World of Knowledge świętuje swój jubileusz – rozpoczyna się juz 10. edycja programu! Co roku projekt realizowany jest w około 40 szkołach. Z każdą edycją jego realizatorzy są coraz lepsi w tym, co robią, a ich praca wnosi niespotykane nigdzie indziej wartości i wiedzę w środowisko licealistów i gimnazjalistów.

Warsztaty, które ma do zaoferowania AIESEC są prowadzone przez wolontariuszy ze wszystkich stron świata.  Program warsztatów kierowany do danej szkoły trwa aż sześć godzin i prowadzi go czterech wolontariuszy z zagranicy. Godzinowy rozkład zajęć dopasowany jest do planu lekcji obowiązującego w danej szkole i można je rozłożyć na kilka dni. Przez trzy pierwsze godziny uczniowie dowiadują się o kulturze danego kraju i jego tradycjach. Kolejne trzy godziny poświęcone są na rozmowę o ważnych problemach społecznych, które dotyczą nie tylko mieszkańców danego regionu, ale i globalnej wioski, w której wszyscy żyjemy – a są nimi np. AIDS, prawa kobiet, ekologia, rasizm… Korzyści dla młodych ludzi są dwojakie: zdobywają wiedzę o danym regionie świata i problemach społecznych, jakie tam występują, ale też zwiększa się ich tolerancja i zrozumienie dla inności. Warsztaty prowadzone są w języku angielskim, a więc jest to też świetna powtórka przed maturą czy egzaminem gimnazjalnym!

Więcej informacji o programie znajdziesz na naszej stronie internetowej.