Fundacja DROGA, Przedszkole im. de la Salle i Radni Dzielnicy Wrzeszcz Górny oraz Partnerzy zapraszają na wędrówkę po Jaśkowym Lesie. Spacer poprowadzi Aleksander Masłowski.

Podleśna Polana

Organizatorzy zapraszają miłośników Jaśkowego Lasu na spacer, który wpisuje się w program wydarzenia – Wrzeszczanie na Podleśnej Polanie. Wędrówka rozpocznie się 3 czerwca o godz. 18 przy wejściu na Podleśną Polanę od strony ul. Podleśnej.

Relacja z wydarzenia

Tak o Parku Jaśkowej Doliny mówi cicerone – Aleksander Masłowski:

Podleśna Polana to zupełnie nowy element parkowego kompleksu Jaśkowej Doliny. Wprawdzie historycznie położona poza nim, ze względu na bezpośrednią bliskość takich miejsc jak Gaj Gutenberga, czy Teatr Leśny, doskonale wpisuje się w ogólną i ciągle (choć bardzo powoli) rosnącą atrakcyjność parku i jego otoczenia. W ramach wędrówki, którą zaczniemy na Podleśnej Polanie, a która obejmie najciekawsze miejsca w Parku Jaśkowej Doliny, spróbujemy tym samym dokonać swoistego aktu połączenia Polany z Parkiem. Przejdziemy przez Gaj Gutenberga ku jednej z najpiękniejszych ulic Gdańska, jaką jest niewątpliwie Jaśkowa Dolina, na chwilę zajrzymy też do najstarszej części założenia parkowego, niegdyś należącego do jego Ojca Założyciela – kupca Johanna Labesa. A to wszystko po to, by przypominać, że „zielone płuca Wrzeszcza” to nie las, który może sobie rosnąć jak chce, a park i to nasz park, bo to dla nas, mieszkańców Gdańska, został on kupiony i dla naszej przyjemności urządzony przed prawie dwustu laty.

Spacer po Jaśkowym Lesie

Serdecznie Państwa zachęcamy do spędzenia piątkowego wieczoru w Jaśkowym Lesie, razem z nami – Organizatorzy i Organizatorki:)