Spacer śladami lwów, fontanna czekoladowa z pysznymi owocami oraz konkurs kolorowanek z atrakcyjnymi nagrodami! Takie atrakcje z okazji Dnia Dziecka przygotowała Gdańska Organizacja Turystyczna wraz z partnerami.

Spacer śladami lwów

W sobotę 4 czerwca warto zajrzeć do Gdańskiego Centrum Informacji Turystycznej, które znajduje się przy Długim Targu 28/29.

Śladami lwów

O godz. 11:00 rozpocznie się spacer „Śladami lwów na Głównym Mieście” pod patronatem portalu iBedeker. Licencjonowana przewodniczka Magdalena Kosko opowie o tych wspaniałych zwierzętach i ich różnych wizerunkach w przestrzeni miasta. Spacer rozpocznie się od wizyty u Gdańskiego Lwa Heweliona w Gdańskim Centrum Informacji Turystycznej, a następnymi punktami na trasie będą przedproże Dworu Artusa, portal Ratusza Głównego Miasta, Fontanna Czterech Kwartałów, Wielka Zbrojownia i Złota Brama. Przewidywany czas wędrówki to 60 minut.

Dzień Dziecka z GOT

Słodki poczęstunek

Warto zjawić się trochę wcześniej, by przed rozpoczęciem spaceru skosztować smacznych owoców oblanych pyszną czekoladą. To za sprawą restauracji AmberSide oraz firmy Bałtyk, która z myślą o najmłodszych udostępni swoją fontannę czekoladową. Ale to jeszcze nie wszystko…

Konkurs kolorowanek

Gdańska artystka Magda Beneda przygotowała kolorowanki z najbardziej znanymi i lubianymi gdańskimi widokami. Każde dziecko, które w Gdańskim Centrum Informacji Turystycznej pokoloruje jeden obrazek i uda się do Galerii Sztuk Różnych (ul. Ogarna 101), otrzyma drobny upominek. Przygotował go gdański fotograf Maciej Kosycarz, jeden z gospodarzy Galerii. Najlepsze prace w oczach pani Magdy Benedy, zostaną nagrodzone jej pięknymi kubkami. Pod uwagę będzie brane przede wszystkim zaangażowanie i staranne wykonanie małych artystów. Jakby tego było mało, z tą samą kolorowanką będzie można udać się także do kawiarni UMAM Marina (ul. Szafarnia 11), by otrzymać wyśmienite lody. Zapowiada się ciekawa i smaczna sobota!

Organizatorzy: Gdańska Organizacja Turystyczna, iBedeker

Partnerzy: Bałtyk, AmberSide, UMAM Marina, Galeria Sztuk Różnych