W kapryśną pogodowo sobotę, w ramach projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki, odbył się spacer  zatytułowany – „Dolne Miasto z perspektywy fortyfikacji”. Wędrówkę poprowadził Aleksander Masłowski.

Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki - południowe fortyfikacje Gdańska

Spacer zorganizowany przez Instytut Kultury Miejskiej i Opowiadaczy Historii rozpoczął się na Placu Wałowym. Jak zwykle w przypadku spacerów z Aleksandrem Masłowskim zgromadził liczną grupę miłośników Gdańska. Wspólnie wędrowaliśmy wzdłuż południowych fortyfikacji miejskich w towarzystwie chmur, deszczu, wiatru, słońca i wspaniałych widoków.

– Kościoły ma wiele miast na świecie, ale takie widoki jak tutaj, są możliwe do podziwiania tylko w Gdańsku – zauważył przewodnik.

Ponad dwugodzinny spacer wiódł od Placu Wałowego przez Bastion św. Gertrudy, Bramę Nizinną, Bastion Tur zwany Bastionem Żubr, Śluzę Kamienną, Bastion Wilk, a zakończył się na Bastionie Wyskok. I co ciekawe… Mimo nie najlepszej początkowo pogody,  w miarę upływu czasu liczba uczestników spaceru nie tylko nie zmniejszała się, ale wręcz rosła. „Pączkowanie” to charakterystyczna cecha spacerów organizowanych dla gdańszczan. Piękne!:)

Działania Instytutu Kultury Miejskiej związane z promocją Gdańska – zapraszam do lektury