Licencjonowany przewodnik Aleksander Masłowski, Dom Sąsiedzki „Za Murami” oraz iBedeker, zapraszają na darmowy spacer z przewodnikiem. Tematem wędrówki będzie Stare Przedmieście.

Kościół św. Piotra i Pawła

Stare Przedmieście, w dzisiejszym podziale administracyjnym Gdańska znajdujące się w granicach Śródmieścia, rzadko jest pokazywane turystom. Położone poza głównymi szlakami turystycznymi miasta, jest obce również wielu gdańszczanom.

Chcemy to zmienić, chcemy pokazać, że Stare Przedmieście warte jest bliższego poznania – mówi Anna Staruszkiewicz z Domu Sąsiedzkiego „Za Murami”, sponsora spaceru

Dwugodzinna wędrówka rozpocznie się w miejscu, w którym zakończył się spacer szlakiem średniowiecznych fortyfikacji, a więc przy ul. Słodowników (w pobliżu cukierni W-Z), 18 września, o godz. 13. Osoby chętne do udziału w spacerze proszę o wpisanie stosownego komentarza;)

UWAGA – jeśli pogoda nie będzie sprzyjająca (opady lub huraganowy wiatr) wędrówka zostanie przeniesiona na inny termin.

Zapraszam do współpracy trójmiejskie firmy, które chcą się włączyć w edukacyjny program, dedykowany mieszkańcom Gdańska, Sopotu i Gdyni. Spacerom będzie towarzyszyła kamera, a każdy film poprzedzi logo sponsora.