W Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku odbyło się spotkanie, którego bohaterem był przewodnik dla dzieci – kolorowa książeczka zatytułowana „Sowi Ratusz”.

Upalne, sobotnie południe w muzeum? Wydawać by się mogło, że to utopia, zwłaszcza dla najmłodszych. A tymczasem, tymczasem na promocji książki stanowiącej przewodnik dla dzieci po Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku, pojawiła cię całkiem spora gromadka zainteresowanych. Każde dziecko otrzymało egzemplarz kolorowej książeczki i trzymając ją w rękach, razem z opiekunami odkrywało tajemnice ratusza. Nad zabawą czuwali, znani już najmłodszym ze spotkań SOWOTA, uśmiechnięci pracownicy Muzeum Historycznego Miasta Gdańska – Marta Ellert, Wojciech Krakus, Vitalij Kłoczyński, Dariusz Rybacki i Hubert Grzegorczyk. Przebrani w stylowe stroje, z powodu upału cierpieli zapewne katusze, ale ani przez chwilę nie dali tego po sobie poznać. Kolejny raz pokazali, że są profesjonalistami urodzonymi do zabawy z dziećmi. Nad całością czuwała Monika Kryger, pomysłodawczynie przedsięwzięcia.
Słodkim akcentem wizyty w ratuszu był ogromny tort ufundowany przez cukiernię, a jakże by inaczej – Sowa.

Uwaga: Dwie pierwsze osoby, którą wpiszą pod tekstem komentarz, otrzymają w prezencie książeczki, ufundowane przez MHMG.

Pięknie wydana, bogato ilustrowana pozycja, jest dedykowana nie tylko polskojęzycznym dzieciom – została przetłumaczona na język angielski i niemiecki.

Przewodnik dla dzieci – wideo

Sowota w Ratuszu Głównego Miasta

Specjalne podziękowania od Muzeum Historycznego Miasta Gdańska odebrali:

Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec Joachim Bleicker  za objęcie patronatem książki „Sowi Ratusz Głównego Miasta” oraz całego Programu Edukacji Muzealnej SOWA.
Firma Dr. Oetker Polska z siedzibą w Gdańsku za okazaną życzliwość oraz udzielone wsparcie finansowe w realizacji książki „Sowi Ratusz Głównego Miasta”. Firma Dr. Oetker od początku wspiera realizację Programu SOWA.
Komitet Organizacyjny Roku Jana Heweliusza za włączenie książki „Sowi Ratusz Głównego Miasta” w oficjalny program Obchodów Roku Jana Heweliusza.
Dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego Wybrzeża Michał Targowski za pomoc w realizacji książeczki.
Elektrociepłownia Wybrzeże SA za udzielone wsparcie finansowe książki „Sowi Ratusz Głównego Miasta”.
Grupa LOTOS SA za udzielone wsparcie finansowe książki „Sowi Ratusz Głównego Miasta”.
ENERGIA SA za udzielone wsparcie finansowe książki „Sowi Ratusz Głównego Miasta”.
Cukiernia SOWA za udział w realizacji Programu Edukacji Muzealnej SOWA.
Adam Kamiński za oprawę graficzną książki „Sowi Ratusz Głównego Miasta”.
Centrum Tłumaczeń i Obsługi Konferencji LIDEX za dokonane tłumaczenie książki „Sowi Ratusz Głównego Miasta”.
Drukarnia WL za współpracę w realizacji książki Sowi Ratusz Głównego Miasta”.
Magdalena Ziętkiewicz za dokonane tłumaczenie książki „Sowi Ratusz Głównego Miasta”.
Ewa Grela za współpracę w realizacji książki Sowi Ratusz Głównego Miasta”.