Muzeum Historyczne Miasta Gdańska zaprasza na promocję książki „Sowi Dom Uphagena”. Najpierw pojawił się „Sowi Dwór Artusa”, a później „Sowi Ratusz Głównego Miasta”. To kolejna książka przygotowana w ramach programu Edukacji Muzealnej SOWA. Muzealna, książkowa „sowa” ma przede wszystkim edukować, bawić i w interesujący sposób przybliżyć dzieciom Dom Uphagena, jeden z najważniejszych gdańskich zabytków.

Komunikat prasowy:

W 2009 roku MHMG wydało pierwszą książkę edukacyjną, która w prosty i zrozumiały sposób pokazała skomplikowane i trudne z perspektywy dziecka przestrzenie Dworu Artusa. Jako, że publikacja jest częścią Programu Edukacji Muzealnej SOWA, nie mogła nazywać się inaczej niż „Sowi Dwór Artusa”.

Drugą publikacja pt: „Sowi Ratusz Głównego Miasta” ukazała się w 2011 roku. Tę „sowę” wpisano w kalendarium obchodów Roku Jana Heweliusza pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Mecenat nad książką objął Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku.

Najnowsza książka, „Sowi Dom Uphagena” wpisuje się w obchody setnej rocznicy założenia najstarszego muzeum w Gdańsku – Domu Uphagena.

Publikacja przez 50 stron prowadzi najmłodszych przez zakamarki Domu Uphagena. Utrzymana jest w stylu poprzednich, „sowich” wydawnictw. Ma taką samą formę, szatę graficzną oraz styl opracowania historycznego. Ukazuje się w trzech językach – polskim, niemieckim i angielskim.

Projekt graficzny „Sowiego Domu Uphagena” przygotował Adam Kamiński, doktorant uznanej polskiej malarki i rysowniczki, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Marii Targońskiej.

– Poprzednie dwie książki spotkały się z bardzo przyjemnymi i pozytywnymi ocenami ze strony dzieci i rodziców – mówi Monika Kryger, kierownik działu Edukacji, Promocji i PR w MHMG. – Również pedagodzy nauczania początkowego, którzy zapoznali się z tymi wydawnictwami, podkreślali, że posiadają one przyjemną, przyswajalną formę dla najmłodszych dzieci i stanowią istotny wkład we wciąż rozwijającą się gałąź edukacji muzealnej.

Wstęp na promocję wolny, serdecznie zapraszamy z rodzinami i dziećmi.

Honorowy Patronat nad publikacją objęła Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku, Pani Anette Klein.
Partnerem książki jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku im. Josepha Conrada Korzeniowskiego.
Sponsor – Dr. Oetker

Tytuł: Sowa po raz trzeci w muzeum
Lokalizacja: Dom Uphagena, ul. Długa 12, Gdańsk
Godzina rozpoczęcia: 13:00
Data: 2012-12-15