W samo południe w Centrum Handlowym Manhattan ponownie zapanował wielki ruch, spowodowany promocją najnowszego albumu Zbigniewa i Macieja Kosycarzy. Każda premiera pokrywa się z kolejnymi urodzinami iBedekera, nie inaczej było dzisiaj…

Już dwie godziny przed planowaną godziną rozpoczęcia uroczystości, podczas której Maciek wręczał albumy oficjalnym gościom, pierwsi dwaj panowie stanęli przed „autorskim” stolikiem. Koszulkę lidera stracił Damian Naskręt, który na wszystkich dotychczasowych premierach był osobą rozpoczynającą kolejkę. Dzisiaj był na najniższym stopniu podium, ale stanął na nim już nie jako dziecko lecz mężczyzna;)

Najnowszy album jest inny od wszystkich dotychczasowych. To nie opowieść o ludziach na tle miasta lecz o mieście widzianym z lotu ptaka, toteż na scenie obok Maćka tym razem nie stawali bohaterowie zdjęć, ale osoby, które pomagały mu w tworzeniu albumu. Całość oficjalnej części uroczystości trwała niewiele dłużej niż kwadrans, ale kolejka do stolika, przy którym można było otrzymać autograf Maćka jak zwykle sięgała hen, hen…

Trzecie urodziny iBedekera:)

Dzisiaj mój blog skończył 3 lata i 3 dni, a jego każde urodziny będą się łączyły z premierą kolejnego albumu Kosycarzy. Dlaczego? Bo swoją przygodę z blogowaniem zaczęłam 29 listopada 2009 r.  – w dniu, kiedy odbywała się promocja czwartej części albumu „Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia”. Wówczas, wspomniane trzy lata temu, nie wierzyłam, że los okaże się tak łaskawy dla mojego fioletowego „dziecka”.
Ponad 1 milion 316 tysięcy odsłon i 325 tysięcy unikalnych użytkowników od początku funkcjonowania oraz tytuł „Blog of Gdańsk 2011” cieszą szalenie, ale statystyki są niczym w porównaniu z faktem, że udało mi się zbudować znakomitą, iBedekerową Społeczność. Tworzą ją Państwo – wielcy miłośnicy naszej małej, wspólnej ojczyzny – Gdańska, Sopotu i Gdyni.
Zakładając  bloga nie myślałam, że iBedeker wyjdzie z sieci do świata realnego. A jednak. Dzisiaj spotykam Państwa na ulicy, uśmiechamy się do siebie, rozmawiamy – często jak starzy znajomi. Dziękuję Państwu za to;)

Bardzo dziękuję Autorom, którzy razem ze mną tworzą iBedeker, dziękuję Przewodnikom pomagającym mi na co dzień w pracy.

Spotykam Państwa na promocjach książek i w trakcie innych wydarzeń kulturalnych, ale przede wszystkim podczas iBedekerowych spacerów. W ostatniej wędrówce wzięło udział prawie 350 osób – ta liczba mówi sama za siebie. Zaryzykuję stwierdzenie, że iBedekerowe spacery mają już swoją markę.  W znacznym stopniu zawdzięczam jej zbudowanie Aleksandrowi Masłowskiemu. Dziękuję Ci Aleksandrze:)

A wracając do albumu…

Maćku, nie wiem, jaki masz jeszcze zasób zdjęć, ale wierzę, że rokrocznie będą się odbywały premiery kolejnych albumów, bo przecież iBedeker musi żyć wiecznie…;) Bardzo Ci dziękuję za urodzinowy prezent.

Osoba, która jako piąta (w komentarzu pod tekstem) odpowie na pytanie, jak się nazywa matka chrzestna Maćka Kosycarza – otrzyma w prezencie najnowszy album. Odpowiedź znajdą Państwo w poprzednich relacjach z promocji albumów „Fot. Kosycarz…”
Uwaga – akceptować będę pierwszy komentarz wysłany z tego samego IP. Tradycyjnie wszystkie komentarze opublikuję z opóźnieniem:)

Na marginesie. W tworzeniu albumu pomagali między innymi Mieczysław Abramowicz i Miłosz Rączkowski. Już w najbliższy wtorek, w Filii Gdańskiej odbędzie się promocja książki „Dzieje Żydów gdańskich” – spotkanie poprowadzi Mieczysław Abramowicz – myślę, że warto tam będzie być;)

Od lewej : Mieczysław Abramowicz i Miłosz Rączkowski

 

Promocja albumu 29 listopada 2009 r.
Promocja albumu 4 grudnia 2010 r.
Promocja albumu 3 grudnia 2011 r.