Z inicjatywy Rady Dzielnicy Kamienna Góra w sobotę, 26 czerwca, zorganizowany został drugi spacer z przewodnikiem po dzielnicy Kamienna Góra.

Podobnie jak w pierwszym terminie (12 czerwca), prowadzącą była Elżbieta Zgoła – przewodnik z Oddziału Morskiego PTTK w Gdyni. Podczas ponad dwugodzinnej wędrówki uczestnicy mieli okazję zapoznać się z ważniejszymi zabytkami tej części miasta oraz osobami, które je zamieszkiwały. Ponadto z charakterystyczną dla siebie swadą Ela opowiedziała o kilkusetletniej historii oraz idei „miasta-ogrodu”, która została tu zrealizowana na początku lat dwudzistych XX wieku.

Dla uczestników dotyczasowych spacerów nie brzmią już obco nazwy: Atma, Orla, Sokola, Szumka, a dla tych którzy chcieliby się zapoznać z fascynującą historią tego miejsca przewidziano kolejne spacery w dniach: 10 lipca, 4 i 18 września. Spotkanie zawsze pod krzyżem o godz. 12.

Autor: Jarosław Kaczmarczyk

Do wspólnych spacerów po Kamiennej Górze zachęca prezes Koła Przewodników Miejskich i Terenowych Oddziału Morskiego PTTK w Gdyni, licencjonowany przewodnik turystyczny, mieszkaniec i wielki miłośnik Gdyni – Jarosław Kaczmarczyk.

Zapraszam do obejrzenia jego PROFILU na iBedekerze.