W niedzielę, 8 kwietnia 2018 r. odbył się pierwszy iBedekerowy spacer po Gdyni. Przewodnik Arkadiusz Zygmunt zaproponował, aby cykl wędrówek po „mieście z morza i marzeń” zainaugurować w porcie…

Wędrówka rozpoczęła się pod Pomnikiem Ofiar Grudnia 1970, gdzie Arkadiusz Zygmunt wyjaśnił, dlaczego właśnie od portu rozpoczynamy iBedekerowo-gdyńską przygodę. Podczas trzykilometrowego spaceru cicerone nie tylko opowiadał o fascynującej portowej architekturze, ale też o miejscowych rzezimieszkach, przemytnikach czy kobietach uprawiających najstarszy zawód świata. Pierwszą gdyńską przygodę zakończyliśmy… nad wodą.

Trasa spaceru – Endomondo

Wiele osób uczestniczących w spacerze zwróciło uwagę na krasomówcze umiejętności przewodnika. I rzeczywiście – Arek jest mistrzem! Podczas 45. Ogólnopolskiego Krasomówczego Konkursu Przewodników zachwycił jury – zdobył pierwsze miejsce:)

Zapraszam Państwa na spacer z Arkadiuszem Zygmuntem:

Podczas spaceru miałam przyjemność rozlosować wśród uczestników książki poświęcone Gdyni, a podarowane nam przez Urząd Miasta Gdynia. Serdecznie dziękuję:)

Fot. Marek Biernat

Pokaz slajdów Sambora Trojanowskiego:

Spacery iBedekerowe