W klubie „Plama” Gdańskiego Archipelagu Kultury odbyło się spotkanie z autorami książki „Dolny Wrzeszcz i Zaspa” – Janem Danilukiem i Jarosławem Wasielewskim.

Od lewej: Jan Daniluk i Jarosław Wasielewski

Pierwsze spotkanie promujące długo wyczekiwaną książkę Jana Daniluka i Jarosława Wasielewskiego odbyło się w Bibliotece Manhattan i zgromadziło ponad 150 osób. Niewiele ponad tydzień później niemal 100 osób przyszło na kolejne spotkanie z autorami, tym razem do „Plamy” – Gdańskiego Archipelagu Kultury, mieszczącego się na Zaspie.

Gdyby nie upał panujący w pomieszczeniu, opowieściom o podmokłej Zaspie i Wrzeszczu sprzed lat zapewne nie byłoby końca. Zebrani z wielką uwagą słuchali bohaterów spotkania. W czasie kiedy Jan Daniluk i Jarosław Wasielewski odpowiadali na pytania prowadzącego Tomasza Żuroch-Piechowskiego oraz licznie zebranych gości, w tle można było podziwiać archiwalne zdjęcia Dolnego Wrzeszcza i Zaspy. To był naprawdę udany wieczór w Plamie.

Tych z Państwa, którzy nie mieli możliwości dotarcia na spotkanie (wiadomo – sezon urlopowy), zapraszam do obejrzenia filmu:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=w6dY6J5Iar4[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ecVAfznl47s[/youtube]

Autorka: Martyna Misiewicz

Po Dolnym Wrzeszczu z Joanną Miech cz. I
Po Dolnym Wrzeszczu z Joanną Miech cz. II
Szkoła z duszą: Pestalozzischule
Spacer po Dolnym Wrzeszczu z Aleksandrem Masłowskim cz. I
Spacer po Dolnym Wrzeszczu z Aleksandrem Masłowskim cz. II
Spacer po Dolnym Wrzeszczu z Aleksandrem Masłowskim cz. III