Tegoroczna edycja Soundrive Fest zmienia lokalizację i przenosi się do Gdańska. Całość wydarzenia obędzie się indoor w nowo powstającym Klubie B90.

festivalKomunikat prasowy:

Soundrive Fest 2013 odbędzie się w dniach: 16-17.08.2013

Podczas tegorocznej II edycji, w trakcie dwóch dni na 3 scenach wystapi ok. 30 zespołów z Polski i zagranicy. Portal Soundrive.pl zorganizuje Konkurs dla Kapel, które w drodze eleminacji wystąpią na Scenie Soundrive

B90 to nowo powstający klub połączony ściśle z misją portalu muzycznego Soundrive.pl dążącego do zbudowania silnego, alternatywnego środowiska muzycznego w opozycji do rozrywki komercyjnej.

B90 to industrialny magazyn, sytuujący się w niebanalnym, historycznym miejscu po brzegi wypełniony przestrzenią dla muzyki niezależnej.

Klub B90 zlokalizowany na terenie pofabrycznym byłej Stoczni Gdańskiej w scenerii historycznych dźwigów, statków i morza; 10 min. od Centrum Starego Miasta – duża przestrzeń o ogromnym potencjale. Nowe miejsce spotkań ludzi poszukujących nietypowych wrażeń muzyczno – artystycznych na kulturalnej mapie Trójmiasta. Miejsce do realizacji koncertów muzyki alternatywnej, mocnego brzmienia, jazzu, przedstawień teatrów off’ owych oraz pokazów filmowych.

Klub B90 to dwie sceny, wyposażone w najwyższej jakości sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy. Soundrive Stage: miejsce występów alternatywnych, niszowych artystów, debiutujących na scenie muzycznej, B90 Stage: scena główna goszcząca artystów o silnej i ugruntowanej pozycji w świecie muzyki.

B90 w tym roku stanie się integralną częścią II edycji wydarzenia muzycznego jakim jest Soundrive Fest 2013.

Pierwszy sort, czyli pierwsze kapele na Soundrive Fest 2013.

Podczas tegorocznej II edycji Soundrive Fest 2013 spośród 30 – tu kapel zagrają m.in.:

* TOY (UK)
* COLD PUMAS (UK)
* PEGASVS (Hiszpania)
* THE HICKEY UNDERWORLD (Belgia)
THE JANITORS (Szwecja)
* SPECTRAL PARK (UK)
* SOVIET SOVIET (Włochy)
* SJÓN (PL)
* ESBEN AND THE WITCH (GB)
* DIGNAN PORCH (UK)