Na budynku Alfa – nowej siedzibie Meritum Banku, zawisła wiecha. Obiekt dopełnia realizację kompleksu Piastowska Oliwa Business Park.

Od czasu zakończenia budowy stadionu PGE Arena Gdańsk nie byłam na żadnej większej budowie toczącej się w Gdańsku. Czy to tęsknota za klimatem budowy, czy to za sprawą sympatii dla sponsora iBedekerowych spacerów po Gdańsku:) – dość powiedzieć, że skorzystałam z zaproszenia na zawieszenie wiechy. Wielkość budynku, na mnie, autorce Pamiętnika Budowy Stadionu w Gdańsku, nie mogła oczywiście zrobić najmniejszego wrażenia. Ale czy jakakolwiek budowa jest jeszcze w stanie tego dokonać? Chyba nie…;)

– To będzie bardzo smaczny budynek, wykonany z materiałów najwyższej jakości i wpisujący się swoją elegancją w klimat Oliwy – usłyszałam od jednego z gości, podobnie jak ja, zmierzającego ku miejscu, gdzie miała się odbyć uroczystość.

Spotkanie, w którym wzięło udział ponad osiemdziesiąt osób, prowadziła Alicja Kozakiewicz, odpowiedzialna za realizację inwestycji w imieniu inwestora spółki Alfa Investments sp. z o.o. S.K.A. Witając gości przypomniała, że pierwszym elementem kompleksu jest kameralny budynek biurowy Beta, zatopiony w scenerii parku nad Stawem Młyńskim. Powstający obecnie budynek Alfa ma 10 tys. metrów kwadratowych i będzie stanowił siedzibę Meritum Banku. Wykonawcą obiektu jest spółka giełdowa Erbud S.A., której pełnomocnik zarządu Andrzej Ubertowski również zabrał głos:

– Wieszanie wiechy to święto rzemieślników budowlanych, którzy doprowadzili obiekt do stanu surowego i w ten symboliczny sposób potwierdzają, że konstrukcja jest bezpieczna.

Andrzej Ubertowski zwrócił też uwagę na znakomitą architekturę obiektu, opartą na idei atrium.

Parę słów o czteroletniej historii banku opowiedział Piotr Urbańczyk – Prezes Zarządu Meritum Bank. Zauważył, że na gdańskim rynku, to firma bardzo dynamicznie rozwijająca zatrudnienie. Ten sam temat, zatrudnienia właśnie, podjął prezydent Paweł Adamowicz, mówiąc:

– Dla prezydentów, czy burmistrzów miast nie ma ważniejszego tematu, jak miejsca pracy dla mieszkańców. Cieszy, że Gdańsk powoli staje się centrum wysublimowanych usług, jak IT czy finansów. Obiekt, na którym dzisiaj zawieszona zostanie wiecha, daje obraz wysokiej kultury bankowej w naszym mieście. Z niecierpliwością czekam na jego otwarcie.

Jak zapowiedziała Alicja Kozakiewicz, inwestycja zostanie zakończona pod koniec kwietnia 2013 r.
Kulminacyjnym punktem bardzo sprawnie przeprowadzonej uroczystości (mówcy nie przedłużali swoich wystąpień:)!) było zawieszenie wiechy, a całość zamknął bankiet dla zaproszonych gości. Podczas uroczystości można było oglądać plansze zdobiące atrium i pokaz slajdów dokumentujących zmiany zachodzące na budowie.
Kolejny nowoczesny biurowiec w Gdańsku staje się więc rzeczywistością.

Spacery dla gdańszczan, sponsorowane przez Meritum Bank:

Jaśkowa Dolina z Aleksandrem Masłowskim
Park Oliwski z Tomaszem Cecotem