iBedekerowa przygoda z konkursem Blog Roku 2010 zakończona. Wzięły w nim udział 4722 blogi z całego kraju.

Dzięki życzliwości Czytelników, Rodziny, Przyjaciół i Przyjaciół Przyjaciół, którzy być może nigdy wcześniej nie słyszeli o moim projekcie, udało mi się zakwalifikować do dziesiątki blogów, wybranych z 768 w kategorii „Zainteresowania i pasje”, ocenianych później przez Jury w osobie Jolanty Kwaśniewskiej. W wyniku jej decyzji zostałam nominowana do tytułu Blog Roku 2010.

Spośród trzydziestu blogów zgłoszonych ze wszystkich kategorii, Jury w składzie: Anna Maruszeczko, Maciej Budzich, Monika Olejnik, Filip Niedenthal, Jerzy Stuhr, Aleksander Bochenek, Katarzyna Grochola, Jolanta Kwaśniewska, Maria Czubaszek-Karolak i Maciej Musiał – wybrało te najlepsze z najlepszych.

W piątkowy wieczór, 17 lutego, w Teatrze Capitol w Warszawie odbyła się gala, podczas której ogłoszono wyniki Jury. Bezkonkurencyjny okazał się blog Zapiski z Granitowego Miasta, który otrzymał tytuł Bloga Roku 2010, Bloga Blogerów, oraz zwyciężył w „mojej” kategorii „Zainteresowania i pasje”.

Miałam wielką przyjemność uczestniczyć w gali. Nie, tym razem nie zostałam zauważona przez Jury, ale dla mnie, właścicielki bloga-niemowlęcia, który wystartował zaledwie 14 miesięcy temu, sama nominacja do tytułu Bloga Roku, była ogromnym wyróżnieniem. Podczas spotkania w kuluarach miałam okazję uścisnąć dłoń zwycięzcy, porozmawiać z Jurorką w mojej kategorii i szefostwem grupy onet.pl, pożartować z blogerami w sutannach i sponsorem nagród. To był wspaniały wieczór, podczas którego nie zapomniałam również wypić drinka za moich Czytelników:)