Mamy w Gdańsku nowy punkt widokowy. Do oglądania panoramy miasta zaprasza teraz poddasze Wieży Więziennej w Katowni, obecnym Muzeum Bursztynu. Miasto możemy podziwiać z wysokości 40 metrów.

Komunikat prasowy:

Panorama Gdańska z perspektywy tej wieży jest prawie nieznana. Muzuem ze względów technicznych do tej pory nie udostępniało szerokiej publiczności widoku z Wieży Więziennej. Przejście na widokowe poddasze prowadzi obecnie zabytkową klatką schodową, bezpośrednio z ekspozycji stałej ,,Bursztyn w biżuterii” na antresoli VI piętra Wieży Więziennej.

Widok na Gdańsk można podziwiać z trzech okien skierowanych: na wschód, zachód i północ. Południowy kierunek niestety jest niedostępny ze względu na znajdującą się tam wentylatorownię.

– Najpięknieszy jest kierunek wschodni, na Główne Miasto, gdzie między innymi z bliska i z góry można przyjrzeć się posągom na Złotej Bramie,  porównać wieże Kościoła Mariackiego i Ratusza Głównego Miasta oraz zabaczyć najcenniejsze zabytki Gdańska – mówi Renata Adamowicz z Muzeum Bursztynu, Oddziału MHMG.

Bilet na punkt widokowy można nabyć w kasie Muzeum Bursztynu wyłącznie z biletem do Muzeum, kosztuje dodatkowo 5 zł od osoby. Można odwiedzać go od wtorku do niedzieli.

Godziny otwarcia oddziału:

(Do 30 czerwca na czas trwania Euro 2012):

Poniedziałek – 11.00 – 15.00, dzień wolnego wstępu wejście co pół godziny, w poniedziałki punkt widokowy nieczynny.
wtorek – sobota: 10.00 -19.00 (1 lipca – 15 września do 18.00)
niedziela – 11.00 – 19.00 (1 lipca – 15 września do 18.00)

Ceny biletów:

normalny – 10 zł
ulgowy – 5 zł
zbiorowy normalny  (minimum 8 osób) – 9 zł
zbiorowy ulgowy  (minimum 8 osób) – 4 zł
rodzinny  (2 dorosłych i maksymalnie 6 dzieci) – 20 zł