Muzeum II Wojny Światowej w ramach cyklu wykładów otwartych zaprasza na wykład dr. Winsona Chu „Pomiędzy małą ojczyzną a narodem: mniejszość niemiecka w międzywojennej Polsce”.

winson chuKomunikat prasowy:

Wykład będzie prowadzony w jęz. angielskim. Zapewniamy tłumaczenie symultaniczne.

Dr. Winson Chu – profesor nadzwyczajny w Zakładzie Historii Najnowszej Europy Środkowej na Uniwersytecie w Wisconsin-Milwaukee. Stopień doktora uzyskał w 2006 r. na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Jego rozprawa doktorska otrzymała nagrodę im. Fritza Sterna przyznawaną przez Towarzystwo Miłośników Niemieckiego Instytutu Historycznego w Waszyngtonie (Friends of the GHI).

Jego publikacja The German Minority in Interwar Poland [„Mniejszość niemiecka w międzywojennej Polsce”] wydana przez Uniwersytet w Cambridge w 2012 r. została nominowana do nagrody Fraenkel Prize przyznawanej przez Wiener Library w Londynie. Jest współautorem publikacji A Sonderweg through Eastern Europe? The Varieties of German Rule in Poland during the Two World Wars [„Sonderweg przez Europę Wschodnią? Rządy niemieckie na ziemiach polskich podczas I i II wojny światowej”], która zdobyła nagrodę dla najlepszego artykułu z zakresu historii Niemiec opublikowanego w Oxford Journals w 2013 r.
Prof. Chu wykłada historię światowych konfliktów zbrojnych, ludobójstwa oraz dyktatur w XX wieku. Obecnie zajmuje się badaniem historii Łodzi, a w szczególności jej polskich, niemieckich i żydowskich mieszkańców.

Tytuł: Winson Chu i wykład „Pomiędzy małą ojczyzną a narodem: mniejszość niemiecka w międzywojennej Polsce”
Lokalizacja: Hotel Scandic, ul. Podwale Grodzkie 9, Gdańsk
Godzina rozpoczęcia: 17:00
Data: 2014-01-08