Miasto Gdynia zaprasza na obchody 70-lecia trolejbusów.

trolejbusyKomunikat prasowy:

Trolejbus jest jednym z symboli Gdyni. Popularnie zwany „trajtkiem”, na stałe wpisał się w krajobraz miasta z morza i marzeń. W tym roku mija 70. rocznica funkcjonowania komunikacji trolejbusowej w Gdyni.

Parada trolejbusów

Punktualnie o godz. 11.30 z pętli przy węźle Franciszki Cegielskiej wyruszy Parada Trolejbusów. Kolorowa kawalkada przemierzy centrum Gdyni ulicami: Świętojańską, 10 Lutego i Podjazd, skąd ulicą Morską przejedzie do Zajezdni Trolejbusowej PKT (ul. Zakręt do Oksywia).

Dzień otwarty Zajezdni Trolejbusowej

Gdyńskie trolejbusy rocznie pokonują 5 milionów km i przewożą około 25 milionów pasażerów. Niskopodłogowy, przyjazny środowisku tabor ma swoją zajezdnię przy ul. Zakręt do Oksywia. Miejsce to będzie można zwiedzać w godz. 12.00 – 16.00.

Piknik Trolejbusowy

Podczas Pikniku Trolejbusowego, który w samo południe rozpocznie się na parkingu obok Akwarium Gdyńskiego, nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin. Dmuchane zjeżdżalnie, ogromne bańki mydlane, zabawy z balonami, stanowisko malowania buziek, plenerowe eksperymenty – doświadczenia z elektrycznością (w końcu bez niej trolejbus nie pojedzie) czy… wybuchy kontrolowane – zapewnią najmłodszym dobrą zabawę przez długie godziny. Prawdziwych miłośników komunikacji miejskiej najbardziej ucieszy jednak możliwość zwiedzenia trolejbusów zabytkowych i nowoczesnych, a także wozu technicznego z obrotową wieżą. Piknik Trolejbusowy potrwa do godz.18.00. Podczas imprezy działać będzie stanowisko informacyjne Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, który rozpocznie tym samym akcję Dni Promocji Projektów Unijnych.

Jubileuszowa Linia 70

Zarówno na Piknik Trolejbusowy, jak i na Dzień Otwarty Zajezdni dojedziemy bezpłatnie! 7 września Zarząd Komunikacji Miejskiej uruchomi bowiem jubileuszową linię trolejbusową oznaczoną numerem 70 na trasie: Zajezdnia Trolejbusowa – Piknik Trolejbusowy – Pomorski Park Naukowo-Technologiczny. Linia 70 będzie kursować co 20 minut. Pierwszy kurs wyruszy z Zajezdni PKT o godz. 10.50, a ostatni kurs powrotny z PPNT o 18.10.

Tytuł: Trolejbusy maja 70 lat
Lokalizacja: Gdynia
Godzina rozpoczęcia: 11:30
Data: 2013-09-07
Godzina zakończenia: 18:00