Z okazji Święta Gdyni Prezydent Miasta Gdyni, Informacja Miejska oraz Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków zapraszają na spotkanie poświęcone wydanej niedawno książce pt. „Architektura pierwszej połowy XX w. i jej ochrona w Gdyni i w Europie”.

Książka opublikowana została przez Urząd Miasta Gdyni i zawiera wiele interesujących tekstów dotyczących architektury i ochrony modernizmu, opracowanych przez autorów z całego kraju i z zagranicy.
W czasie spotkania odbędzie się prelekcja pani prof. Marii J.Sołtysik pt. „Ewolucja idei Dzielnicy Reprezentacyjnej Gdyni”.
Wstęp wolny.

***

„Modernizm w Europie. Modernizm w Gdyni. Architektura I połowy XX wieku i jej ochrona. Urząd Miasta Gdyni”, Gdynia 2011, Redakcja naukowa: Maria Jolanta Sołtysik, Robert Hirsch. Przygotowanie publikacji: Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków Urzędu Miasta Gdyni

Monografia jest efektem II Międzynarodowej Konferencji pt. „Modernizm w Europie. Modernizm w Gdyni. Architektura I połowy XX wieku i jej ochrona.” i obejmuje łącznie 48 bogato ilustrowanych publikacji. Artykuły zostały pogrupowane w trzy bloki tematyczne. Pierwsza część pokazuje tendencje i wzorce w architekturze i urbanistyce I połowy XX wieku w Polsce i Europie, druga – przedstawia teorię i praktykę ochrony architektury modernistycznej, natomiast trzecia – zapoznaje z wybranymi epizodami z dziejów tej architektury i najnowszymi przykładami jej rewaloryzacji.

Wymiary: 208 x 296 mm, 352 strony, cena: 55 zł
Do nabycia tylko w Miejskiej Informacji Turystycznej w Gdyni (ul. 10 Lutego 24, tel. 0/58 622-37-66)

Tytuł: Spotkanie z książką o modernizmie
Lokalizacja: Informacja Miejska, ul. 10 Lutego 24, Gdynia
Godzina rozpoczęcia: 17:00
Data: 2012-02-08