Opowiadacze Historii zapraszają na spotkanie podsumowujące tegoroczną pracę nad trzema mapami „żywej pamięci” – subiektywnymi przewodnikami po Dolnym Mieście w Gdańsku.

Komunikat prasowy:

Opowiemy o różnych ciekawych i zabawnych sytuacjach, które nas spotkały w tym roku w związku ze zbieraniem archiwalnych fotografii, przeprowadzaniem wywiadów lub wyszukiwaniem artykułów prasowych. Nie zabraknie historii o wyścigach koluchów, zakopanych skarbach, a także królu Dolnego Miasta.

Ci z Państwa, którzy dołączą do nas tego wieczoru, liczyć będą mogli na prezent w postaci wspomnianych przewodników po naszej ukochanej dzielnicy, które przygotowaliśmy, aby pokazać jak piękne jest Dolne Miasto i jak bardzo zasługuje na to, żeby je odkryć, pokochać i chronić.

Pierwsza część spotkania odbędzie się w Królewskiej Fabryce Karabinów przy ul. Łąkowej 35/38, z której po około dwóch godzinach udamy się na wystawę audiowizualną i poczęstunek do Kolonii Artystów przy ul. Dolnej 4.

Tytuł: Spotkanie podsumowujące pracę nad trzema mapami „żywej pamięci” – subiektywnymi przewodnikami po Dolnym Mieście
Lokalizacja: Królewska Fabryka Karabinów, ul. Łąkowa 35/38 (wejście od tyłu zespołu przez bramę przy Gdańskich Melioracjach)
Godzina rozpoczęcia: 17:00
Data: 2012-11-28