Klub Kultury Dawnej 'Arche’ zaprasza na kolejny spacer w ramach cyklu jednodniowych wycieczek z Komunikacją Miejską.

spacerZaproszenie Klubu Arche:

Wybierzemy się Szlakiem Nadmorskich Fortyfikacji na Górkach Zachodnich i Stogach. O umocnieniach będzie opowiadał Marcin Gawinkowski.

Spotykamy się na przystanku autobusu 111 przed Dworcem Głównym w Gdańsku o godzinie 10:25. Proszę być na czas, gdyż autobus odjeżdża o 10.36. Autobusem 111 pojedziemy do końca trasy na Górki Zachodnie, gdzie rozpocznie się właściwa część wycieczki. Będziemy poruszać się głównie przez tereny leśne.

Osoby, które chciałyby przyjrzeć się z bliska fortyfikacjom powinny bez względu na pogodę wyposażyć się w buty, w których można przejść np. po rozbitym szkle, ponieważ niestety często spotyka się takie przeszkody w opuszczonych fortyfikacjach. Na trasie wycieczki, aż do Stogów, brak jest sklepów lub punktów gastronomicznych, toteż radzimy zabrać ze sobą wodę i/lub lekki prowiant.

Wycieczkę zakończymy na Stogach przy zabudowaniach 25BAS skąd udamy się na pętlę tramwajową Stogi – Plaża. Na osoby, który odpowiedzą na nasze pytania podczas spaceru czekają już tradycyjnie nagrody od ZPC Bałtyk i Miasta Gdańska.

Zapowiedź wydarzenia na facebooku

Trasa ma około 6-7 km, zaś przewidywany czas wycieczki wynosi około 4 godziny od wyjazdu spod Dworca Głównego do zakończenia na pętli tramwajowej Stogi-Plaża.

Zapisy na spacer oraz pytania proszę kierować na adres e-mai Klubu Kultury Dawnej 'Arche’ [email protected]Zapisy przyjmujemy do piątku 08.08.2014 r. do godziny 15:00

Tytuł: Spacer Szlakiem Nadmorskich Fortyfikacji z Klubem Kultury Dawnej 'Arche’
Lokalizacja: Przystanek autobusu 111, Dworzec Główny, Podwale Grodzkie 1, Gdańsk
Godzina rozpoczęcia: 10:25
Data: 2014-08-09