W niedzielę, 2 września, w parku im. J.G. Haffnera odbędzię się spacer oraz koncert zespołu Meadow Quartet.

Komunikat prasowy:

Wdech i wydech! Wdech i wydech! Jesteśmy nad morzem, a jak wiadomo nadmorskie powietrze bogate jest w jod. Lecznicze właściwości jodu znane są już od bardzo dawna, to jeden z ważniejszych składników mineralnych jakich potrzebuje nasz organizm, ale często o nim zapominamy. Jego niedobór może prowadzić do…..matołectwa lub kretynizmu, nie dajmy się więc zwariować. „Jodowanie” pozwoli uzupełnić wszelki niedobór tego ważnego składnika naszej codziennej diety.

W programie:

17.00 – spacer po Parku im. J. G. Haffnera z Dorotą Kuś, przewodniczką, lokalną działaczką i autorką książki „Brzeźno/Broesen – Fakty, zabytki, informacje turystyczne”, spotkanie przy Domu Zdrojowym.
W trakcie spaceru Dorota Kuś opowie o historii kurortu w Brzeźnie. Uczestniczki i uczestnicy dowiedzą się, jaki wpływ na jego powstanie miały rozbiory Polski, kto i dlaczego go założył, co wspólnego z Brzeźnem mieli Francuzi oraz dlaczego zimny Bałtyk był atrakcyjny dla kuracjuszy i kuracjuszek, Dowiemy się, gdzie znajdował się kort tenisowy i gdzie w parku stoi pomnik przyrody, którędy wchodziło się do łazienek kąpielowych i dokąd przybijały statki pasażerskie.

18.00 – koncert zespołu Meadow Quartet przy kolumnadzie w Parku im. J. G. Haffnera

Meadow Quartet powstał w 2009 roku w Gdańsku. Pierwsze próby odbywały się w budynku gdańskiej Akademii Muzycznej znajdującej się przy ulicy Łąkowej.

Łąka (ang. meadow) to przestrzeń, która w powszechnym rozumieniu jest synonimem spokoju i radości, ale jest też ona obszarem nieustających zmian, przeobrażeń i współdziałania. W powyższym kontekście Meadow Quartet to próba stworzenia płaszczyzny dla ścierających się wpływów: współczesnej kameralistyki, jazzu, muzyki improwizowanej, muzyki filmowej oraz fundamentalnego spoiwa – tradycyjnej muzyki żydowskiej. To w końcu próba podążania ścieżką, która wymyka się prostym klasyfikacjom stylistycznym.
Meadow Quartet to również czterech znakomitych instrumentalistów, każdy specjalizujący się w innym wyżej wymienionych gatunków, ale przede wszystkim, to cztery współdziałające muzyczne osobowości.

Wstęp wolny

Tytuł: Spacer po Parku im. J. G. Haffnera oraz koncert zespołu Meadow Quartet
Lokalizacja: Park im. J.G. Haffnera, Gdańsk-Brzeźno
Godzina rozpoczęcia: 17:00
Data: 2012-09-02
Godzina zakończenia: 19:00