W sobotę, 15 listopada, odbędzie się filmowy spacer po Biskupiej Górce.

Zrzut ekranu 2014-11-15 o 00.28.49

Odkryj z nami Biskupią Górkę, spacerując śladami znanych filmów, kręconych właśnie tutaj.
Przewodnicy odkryją dotąd nieznane fakty o Biskupiej Górce, opowiedzą o filmach, o których nie mówili dotąd przewodnicy! Będzie „Wałęsa”, „Walet Pikowy”, „Do widzenia do jutra”, w których zagrali m.in. Edward Linde-Lubaszenko, Zbigniew Cybulski, Jerzy Kryszak, Jerzy Bończak. Zdradzą które miejsca zamieniły się w plan filmowy, a także przedstawią zdjęcia zza kulis.
Oprowadzają Liliana Kalita i Marek Baran, znani ze spacerów po Dolnym Mieście oraz Wojtek Ostrowski – filmowiec i podróżnik, który brał udział w wyprawie ”Razem na biegun” z Jaśkiem Melą, Markiem Kamińskim.
Podczas spaceru będzie można zdobyć także atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Stowarzyszenie Waga, działające na Biskupiej Górce.

Liliana Kalita i Marek Baran – Lokalni Przewodnicy. Ich październikowy spacer filmowy na Dolnym Mieście zgromadził wielu fanów polskiego kina, Dolnego Miasta oraz Gdańska.
Wojtek Ostrowski – Zdobył dwa bieguny w jednym roku. Odwiedził z kamerą ponad 30 krajów świata na wszystkich kontynentach.
Organizator: Ryszard Kopittke – licencjonowany przewodnik po Trójmieście, przewodnik po Biskupiej Górce, autor strony Wkręć się w Trójmiasto.

Tytuł: Spacer filmowy na Biskupiej Górce
Lokalizacja: ul. Menonitów 2, Gdańsk, Polska
Godzina rozpoczęcia: 12:00
Data: 2014-11-15