Dział Edukacji Narodowego Muzeum Morskiego, w ramach „Programu dla Rodzin” zaprasza na wędrówkę szlakiem gdańskich uliczek.

narodowe muzeum morskieKomunikat prasowy:

Tym razem wyjdziemy z Muzeum i zwiedzimy najciekawsze miejsca w obrębie Głównego Miasta, a zwłaszcza uliczki, o których krążą legendy – opowiada Kamila Jezierewska, koordynator „Programu dla Rodzin” z Działu Edukacji NMM. Miłośników przygód czeka wycieczka tropem zagadek dawnego Gdańska – od śladów diabła na Żurawiu po bezgłowego klucznika Katowni. Uczestnicy programu „Tajemnice gdańskich uliczek” dowiedzą się, skąd wzięła się nazwa ulicy Ogarnej, gdzie znajdował się Targ Grochowy i czym kiedyś naprawdę pachniało na Lawendowej.

Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie na adres mailowy [email protected] do 11 kwietnia 2014 r. Bilety w cenie 20 zł dla rodziny do zakupienia w dniu wizyty w kasie Ośrodka Kultury Morskiej (obok Żurawia).

Program dla Rodzin, realizowany przez Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, skierowany jest do szczególnej grupy odbiorców, jaką są rodziny z dziećmi w wieku 7-13 lat. Podobne programy realizowane w muzeach innych krajów europejskich potwierdzają, że wspólne odwiedzanie muzeów przez rodziców z dziećmi ma korzyści dla obu stron. Dzieci korzystają z wiedzy i doświadczenia rodziców, rodzice zaś czerpią z dziecięcej wyobraźni i pomysłowości.

Tytuł: Program dla Rodzin w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku „Tajemnice gdańskich uliczek”
Lokalizacja: Żuraw od strony ul. Szerokiej, Gdańsk
Godzina rozpoczęcia: 11:0
Data: 2014-04-13