Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej zaprasza do Bramy Wyżynnej na dzień otwarty. W tym szczególnym dniu dniu przewodnicy oprowadzać będą po obiekcie, jak i przybliżą jego niezwykłą historię. Również na najmłodszych czekać będzie szereg atrakcji i moc niezapomnianych wrażeń – konkursy plastyczne z nagrodami w postaci biletów do parku rozrywki Loopy’s World.

Komunikat prasowy:

Jeśli chcesz zobaczyć pozostałości wodociągu z XVII wieku, dowiedzieć się co oznaczają wyrzeźbione łacińskie sentencje, a także jakie herby zdobią fasadę zabytkowej Bramy Wyżynnej, koniecznie odwiedź Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej już 1 czerwca br. W tym wyjątkowym dniu przewodnicy oprowadzać będą po obiekcie, jak i przybliżą jego niezwykłą historię, a najbardziej dociekliwi nagrodzeni zostaną biletami wstępu do oddziałów Muzeum Historycznego Miasta Gdańska czy wejściówkami na trening reprezentacji Irlandii.

Również na najmłodszych czekać będzie szereg atrakcji i moc niezapomnianych wrażeń – konkursy plastyczne z nagrodami w postaci biletów do parku rozrywki Loopy’s World, mega twister, szaleństwa na trampolinie oraz wiele innych niespodzianek przygotowanych specjalnie z okazji Dnia Dziecka.

Dyrektor Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Krystyna Hartenberger-Pater komentuje:

„Zależy nam aby obiekt ten służył nie tylko turystom ale i mieszkańcom, chcemy stworzyć tu tętniącą życiem strefę turystyczną, która stanie się jasnym punktem przestrzeni miejskiej Gdańska.”

Marta Chełkowska, dyrektor Departamentu Turystyki, Prezes PROT komentuje:

„Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej uruchomione zostało 22 maja w ramach projektu Zintegrowany System Informacji Turystycznej wdrażanego przez Departament Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego i współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego WP 2007-2013. Obiekt oddany został w zarządzenie Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, jak i Gdańskiej Organizacji Turystycznej, które dbać będą o jakość obsługi turystów wypoczywających na Pomorzu. To wyróżnienie dla obu organizacji, jak i wielka odpowiedzialność.”

Dyrektor Hartenberger-Pater dodaje:

„Lokalizacja PCIT nie jest przypadkowa, tak jak kiedyś Brama stanowiła główny i najbardziej reprezentacyjny wjazd do Gdańska, teraz ma szanse stać się wizytówką całego regionu. Poprzez działalność PCIT chcemy wzmacniać markę regionu jako destynacji gościnnej i otwartej na turystów ale i charakteryzującej się wysokiej jakości ofertą turystyczną bazującą na wyróżnikach regionu ale dostosowaną do preferencji różnych grup odbiorców.” 


Tytuł: Dzień otwarty w Bramie Wyżynnej
Lokalizacja: Brama Wyżynna, Gdańsk
Data: 2012-06-01
Godzina rozpoczęcia: 10:00
Godzina zakończenia: 20:00