Rada Dzielnicy Dolny Wrzeszcz zaprasza na „Barbórkową” wędrówkę po Wrzeszczu.

Wędrówka będzie nietypowa o tyle, że na jej trasie nie będzie żadnego tradycyjnie rozumianego zabytku architektury, a większość budynków, o których będzie mowa, powstała już po wojnie światowej. Jeden nawet w XXI wieku. Generalnie spacer odbywać się będzie po przedmieściu, dla którego najbardziej charakterystyczne są małe domki, często z ogrodami. Organizator ma nadzieję, że ciekawe będą informacje o przodownikach pracy, o nietrwałości dziedzictwa Stalina, o poezji różnych epok. W końcu Dolny Wrzeszcz jest dzielnicą poetów. Uczestnicy pójdą też na Cmentarz – Pomnik Bohaterów „Zaspa” i poznają trochę jego tajemnic, w tym z czasów sprzed wojny światowej. Przewodnik opowie o całym obiekcie, a szczególnie o dwóch grobach. A stamtąd zaprowadzi wszystkich obecnych do gęsiarni.

Wydawnictwo Oficynka ufundowało do rozlosowania wśród uczestników wyprawy książki: Anny Klejzerowicz „Ostatnią kartą jest śmierć” i Katarzyny Rogińskiej „Wieża sokoła”.

Andrzej Ługin przekazał w prezencie program „Był sobie Gdańsk”.

Tematyczne gadżety reklamowe dla dzieci i książki „Rodzima Energia. Nafta i gaz na polskich ziemiach. 1852-2012” ufundowało PGNiG w Gdańsku.

Partnerzy spaceru: iBedeker.pl, Polmozbyt Club

Tytuł: „Barbórkowa” wędrówka po Wrzeszczu
Lokalizacja: Zbiórka przed Szkołą Podstawową nr 52, ul. T. Kościuszki 111, Gdańsk
Godzina rozpoczęcia: 12:00
Data: 2012-12-02
Godzina zakończenia: 13:30