Projektornia GAK zaprasza na promocję najnowszej książki Wydawnictwa „Marpress” Gdańsk – „Brzeźno/Brösen – Fakty, zabytki, informacje turystyczne”. Autorką tego zwięzłego przewodnika jest mieszkanka Brzeźna, Dorota Kuś.

Książka jest dwujęzyczna – tekst przetłumaczony został na język niemiecki, dzięki czemu może przybliżyć dzieje dzielnicy zarówno gdańszczanom i gdańszczankom jak i odwiedzającym nasze miasto. Grafiki do książki, które podziwiać będzie można także na wystawie, wykonał młody artysta Jakub Hoły.

Informacja od Wydawcy:

Brzeźno, które stało się jedną z dzielnic Gdańska niespełna sto lat temu, ma bardzo ciekawą historię sięgającą w przeszłość przynajmniej do XIII wieku. Warto podkreślić, że pierwsze łazienki kąpielowe nad Zatoką Gdańską powstały właśnie w Brzeźnie. W 2011 r. przypada symboliczna rocznica 200-lecia kąpieliska, które w 1811 r. zostało znacznie rozbudowane. Autorka tego zwięzłego przewodnika ma nadzieję przybliżyć zarówno mieszkańcom Gdańska, jak i odwiedzającym tę niedocenianą dzielnicę, której funkcję jako kurortu przerwano po zakończeniu drugiej wojny światowej.

Budynek przy ul. Gdańskiej 8, gdzie mieścił się Hotel Deutches Haus - autor grafiki - Jakub Hoły

 …………………………………

Tytuł: Promocja książki – „Brzeźno/Brösen – Fakty, zabytki, informacje turystyczne”
Lokalizacja: Projektornia GAK, ul. Dworska 29 a, Gdańsk
Godzina rozpoczęcia: 18:00
Data: 2011-10-26