Tytuł: Festyn w Parku Brzeźnieńskim im. Haffnera
Lokalizacja: Park Brzeźnieński, ul. Krasickiego, Gdańsk
Godzina rozpoczęcia: 11:30
Data: 2010-06-26
Godzina zakończenia: 14:00
Komunikat Biura Prasowego UM w Gdańsku:
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz i Przewodniczący Rady Miasta Gdańska Bogdan Oleszek zapraszają serdecznie wszystkich gdańszczan na festyn z okazji zakończenia rewaloryzacji Parku Brzeźnieńskiego im. Haffnera (przy ul. Krasickiego). W trakcie festynu, w sobotę 26 czerwca, w pięknych scenografiach parku posłuchać będzie można trójmiejskich zespołów muzycznych, zobaczyć przedstawienie teatralne w wykonaniu dzieci z brzeźnieńskiego Klubu Projektornia, pokaz Tai Chi i prezentację umiejętności psów ratowniczych OSP Gdańsk.
Festyn rozpocznie się w samo południe, ale już pół godziny wcześniej, czyli o 11.30, na skwerze przed wejściem do Parku (przy pętli tramwajowej) zaprezentuje się Jacek Kulesza Trio Waliza i Tamburyn. O godz. 12.00 w położonym na wysokości dawnej baterii nadbrzeżnej Belwederku, z którego roztacza się piękny widok na Zatokę Gdańską dzieci z klubu Projektornia (dawny klub Cebulka) zaprezentują spektakl pt. „Sen Haffnera” opowiadający o powstaniu Domu Zdrojowego i Parku w Brzeźnie. Następnie prezydent Paweł Adamowicz i przewodniczący Bogdan Oleszek wraz z dziećmi dokonają symbolicznego otwarcia Parku po rewaloryzacji.
Chwilę później rozpoczną się kolejne koncerty: w dwóch nieodległych od siebie zakątkach parkowej przestrzeni zaprezentują się Zespół Perkusyjny Tomasza Żukowskiego „Ręce” (ok. godz. 12.45) I Towary Zastępcze (ok. godz. 13.30). Między koncertami (ok. godz. 13.15) na jednej z ukrytych między drzewami malowniczych polanek odbędzie się pokaz i – dla chętnych – lekcja Tai Chi Chuan w wykonaniu adeptów z YMAA Sopot-Gdańsk z instruktorem Rafałem Szulkowskim. Zaprezentują się również ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gdańsku ze swoimi psami szkolonymi do poszukiwań osób zaginionych.
Przewidywany czas zakończenia festynu to godz. 14.00, choć wcale nie oznacza to końca dobrej zabawy. Mamy nadzieję, że spacerowicze będą korzystać z wszystkich walorów Parku znacznie dłużej. Zwłaszcza, że oprócz urokliwych alejek znajduje się tam ścieżka rowerowa, plac zabaw dla najmłodszych dzieci, a dla tych nieco starszych m.in. rampa deskorolkowa i przyrządy do ćwiczeń.
Rewaloryzacja Parku Brzeźnieńskiego:
Park Brzeźnieński, któremu w wyniku konkursu przeprowadzonego wśród uczniów szkół funkcjonujących na terenie Brzeźna w 2002 roku Rada Miasta Gdańska nadała imię Jana Jerzego Haffnera, jest obok Parku Oliwskiego i Parku Oruńskiego, trzecim co do wielkości i znaczenia zabytkowym założeniem ogrodowym w Gdańsku. Położony w granicach dawnego uzdrowiska, podobnie jak Park Jelitkowski, Park Brzeźnieński jest zaliczany do grupy historycznych parków kuracyjnych, nazywanych również parkami zdrojowymi.
Brak komentarza