Rada Miasta Gdańska już po raz szósty organizuje „Sylwestrowy Konkurs Butelkowy”, którego celem jest zachęcenie gdańszczan do ekologicznej zabawy – szczególnie podczas nocy sylwestrowej.

Komunikat prasowy Biura Rady Miasta Gdańska:

31 grudnia 2012 na Targu Węglowym w samym sercu Gdańska, wieczór sylwestrowy rozpocznie się już o godzinie 22.00. Gdańszczanie będą mogli nie tylko dobrze się bawić, ale także wygrywać nagrody.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy od 31 grudnia 2012 do 2 stycznia 2013, wrzucić do oznakowanych zielonych pojemników (rozstawionych na Targu Węglowym) szklane butelki po napojach, którymi gdańszczanie będą witali Nowy Rok.


W każdej butelce powinna znaleźć się kartka z danymi osobowymi uczestnika konkursu i kontaktowym numerem telefonu. Trzeciego stycznia komisja konkursowa (w skład której wchodzą przedstawiciele organizatorów) na terenie Zakładu Utylizacyjnego wylosuje zwycięskie butelki, a ich właściciele otrzymują cenne nagrody rzeczowe (rower, odtwarzacze blue-ray, dvd, mp3, mp4 i wiele innych).

Wiadomo, że wyrzucone czy potłuczone podczas Sylwestra butelki mogą stanowić niebezpieczeństwo dla mieszkańców. Dzięki konkursowi nie tylko uczymy ekologii i segregacji śmieci, ale przede wszystkim dbamy o bezpieczeństwo, bo na ulicach znaleźć będzie można znacznie mniej rozbitych butelek –  mówi Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska. Mamy nadzieję, że trafiająca do wszystkich prosta forma konkursu spotka się z pozytywnym odbiorem wśród mieszkańców miasta, a ilość osób biorących udział w konkursie będzie jeszcze większa (w zeszłym roku zebrano ponad 3500 sztuk różnego rodzaju butelek szklanych).