Rada Dzielnicy Wrzeszcz Górny zaprasza mieszkańców do akcji „Sprzątanie Świata we Wrzeszczu”. W piątek 23 września i w sobotę 24.09 radni dzielnicy, wraz z sąsiadami zabiorą się za sprzątanie podwórek, parków i zieleńców.

Park przy ul. Uphagena

– Mieszkamy w pięknej dzielnicy, ale byłaby piękniejsza, gdyby nie zalegające tu i ówdzie nie sprzątane od dawna śmieci. Możemy je wspólnie uprzątnąć – zachęca do udziału w akcji wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Jadwiga Kopeć, pomysłodawczyni i koordynatorka akcji.

100-litrowe zielone worki na śmieci z napisem „Gdańsk – zielone miasto” oraz rękawice przekazał Wydział Środowiska Urzędu Miasta Gdańska. Rada Dzielnicy opłaca koszty wywozu zebranych odpadów.

Puste worki na odpady można odbierać w dwóch punktach:

– w punkcie charytatywnym DARY, prowadzonym przez Fundację DROGA przy ul. de Gaulle’a 13, w piątek, 23 września w godz. 12.00-17.00 oraz w sobotę 24.09. w godz. 11.00 – 15.00

– w siedzibie Rady Dzielnicy przy al. Grunwaldzkiej 137 (na Wysepce), II piętro w piątek, 23 września w godz. 15.00-18.00 oraz w sobotę, 24.09. w godz. 14.00 – 17.00

Wypełnione worki ze śmieciami należy gromadzić w kilkunastu punktach, wskazanych przez Radę Dzielnicy – do soboty, 24 września do godziny 17.00. – Zamówiliśmy wywóz odpadów w firmie Clean Bud, która w sobotę, po 17.00 objedzie wszystkie miejsca zbiórki i wywiezie worki na Szadółki – wyjaśnia radna Kopeć.

Miejsca zbiórki worków ze śmieciami:

Teren I

Koniec ul Zabytkowej, koniec ul. Topolowej przy tylnej ścianie garaży, koniec ul. Matki Polki przy Parku Jaśkowym ul. Romera .

Teren II

ul. Gomulickiego, wolny teren między ul. Ceglaną a Gomulickiego

Teren III

zbieg ulic Małachowskiego, Kołłątaja i chodnika w przedłużeniu ul. Topolowej, przy budce strażniczej,

na Wysepce, od strony al. Grunwaldzkiej135 (przy sklepie rowerowym)

przy dworcu (na skwerku na przeciwko parkingu, po stronie Galerii Bałtyckiej),

Teren IV

róg ul. Zator-Przytockiego-Konopnickiej po stronie kościoła

park przy ul. de Gaulle’a

Teren V

ul. Do Studzienki, skrzyżowanie z Traugutta , prawa strona ulicy, przy pojemnikach na odpady, ul. Wileńska –rejon działek, po prawej stronie ulicy , niedaleko skrzyżowania z ul. Sobieskiego, góra ul. Migowskiej, po prawej stronie ulicy, teren lekko zanieczyszczony, blisko skrzyżowania z Wileńską, koniec ul. Na Wzgórzu , przy posesji 32 , na trawniku .

Teren VI

ul. Traugutta, przy posesji 27 na brzegu trawnika.

Teren VII

róg ul. Do Studzienki i Fiszera,-altana śmietnikowa po stronie PG, park przy ul. Uphagena, przy mostku na Potoku Królewskim.

 Kontakt telefoniczny do organizatorów akcji „Sprzątanie Świata we Wrzeszczu”: 603508663

Koordynatorka akcji: Jadwiga Kopeć, [email protected]