Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza na spotkanie z cyklu „Stacja emigracja”.

Stacja EmigracjaKomunikat prasowy:

Jak powstają „twarze” najbardziej pożądanych samochodów świata? Czym jest dobry design i jak polskie kombinowanie przekłada się na światową innowację projektową? Do rozmowy o designie i karierze polskiego projektanta zagranicą Muzeum Emigracji zaprosiło jednego z najznakomitszych polskich jak i światowych projektantów – Janusza Kaniewskiego. Spotkanie otwarte dla wszystkich fanów designu i motoryzacji.

Na spotkaniu z Muzeum Emigracji Janusz Kaniewski opowie o swoich doświadczeniach w pracy zawodowej zagranicą i funkcjonowaniu na światowym rynku projektowania.

Rozmowę na temat projektów Kaniewskiego, inspiracji artystycznych i kondycji polskiego designu oraz międzynarodowej mobilności zawodowej twórców poprowadzi Hubert Bilewicz, historyk sztuki związany z gdańską Akademią Sztuk Pięknych i Uniwersytetem Gdańskim, specjalizujący się w tematyce polskiej sztuki użytkowej i designu w XX wieku. Spotkanie odbędzie się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, w nowo otwartym budynku Wystawienniczo-Konferencyjnym.

Janusz Kaniewski to jeden z najbardziej znanych polskich projektantów młodego pokolenia, który z powodzeniem działa na krajowym i światowym rynku. Jest wykładowcą Istituto Europeo di Design w Turynie i Royal College w Londynie. Karierę rozpoczynał we Włoszech w słynnej pracowni projektowania samochodów Pininfarina. Współpracował m.in. z Fiatem, Ferrari, Lancią. Po powrocie do Polski założył studio projektowe Kaniewski Haute Design, które świadczy usługi projektowe dla dużych marek takich jak Orlen, Koło, ale pracuje również dla klientów indywidualnych, tworząc meble i wnętrza. Jest twórcą Związany jest również z festiwalem Gdynia Design Days, którego był kuratorem w 2012 r.

Tytuł: Spotkanie z cyklu „Stacja emigracja”
Lokalizacja: PPNT, Al. Zwycięstwa 96/98, Gdynia
Godzina rozpoczęcia: 18:00
Data: 2013-04-11