Czy pamiętamy, że jesteśmy Słowianami? Czy czujemy słowiańską muzykę? Warto to sprawdzić! Zespół Słowiańska Dusza zaprasza na koncert…

Słowiańska DuszaSłowiańska Dusza jest zespołem międzynarodowym. Chociaż członkowie zespołu pochodzą z różnych krajów, łączą ich wspólne słowiańskie korzenie. Śpiewają razem dla przyjemności, dla radości obcowania z piękną muzyką – ukraińskie dumki, wesołe pieśni ludowe, refleksyjne ballady. Zespół powstał w Gdańsku półtora roku temu.

Igor Dubicki  jest muzykiem, kompozytorem, autorem tekstów.  Pochodzi z Ukrainy z Kamieńca Podolskiego, gdzie w 2002 ukończył Wydział Muzyczny w Państwowym Uniwersytecie. Jest laureatem wielu ogólnoukraińskich i międzynarodowych konkursów. Wydał 8 autorskich płyt. Koncertował na Ukrainie, w Rosji, w Polsce, w Niemczech i w Norwegii.
Gala Audzeyenka pochodzi z Białorusi. Jest lekarką okulistką. Jej wrażliwość muzyczna i pasja śpiewania skłoniły ją do przystąpienia do zespołu.
Basia Skarżyńska – z wykształcenia skandynawistka. Jest współtwórczynią programu „Od przedszkola do Opola”. Od lat poszukiwała ujścia dla swoich zamiłowań śpiewaczych.
Ada Majdzińska zajmuje się rzeźbą, rysunkiem, edukacją artystyczną w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jest związana wokalnie również z jazzowymi zespołami.
Leszek Muchowiecki  jest muzykiem. Gra na akordeonie.

Jak mówi Basia Skarżyńska: – Współpraca w takim zespole jest fascynująca, poznajemy co to jest słowiańska kobieca dusza, ukraiński temperament, polska determinacja. To wszystko są stereotypy, ale jakże ciekawie jest się z nimi mierzyć, jednocześnie tworząc coś, co przynosi radość ludziom.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=27Z6qdmln5s[/youtube]

Koncert odbędzie się 23 maja o godz. 18, w Teatrze na Plaży w Sopocie, przy ul. Mamuszki 2.
Bilety dostępne są w biurze teatru (30 zł) w dni powszednie w godz.10.00-15.00 (tel.58-5552234) lub on-line na stronie Teatru na Plaży lub pod nr 607060481.