Polskie Stowarzyszenie Walk Rycerskich zaprasza na Polską Ligę Walk Rycerskich.

Polska Liga Walk RycerskichKomunikat prasowy:

Od kilku lat ruch rekonstrukcji średnich wieków, oprócz aspektu rekonstrukcyjnego, dąży do zmagań na zasadach sportowych. Często mówi się o tego typu imprezach „rycerskie MMA”. Trzeba przyznać, że adrenalina oraz dynamika walk jest olbrzymia. Powstały szkoły walki oraz nawet narodowe reprezentacje. Na mistrzostwach świata występują nie tylko kraje z europy, ale nawet USA, Japonia czy Argentyna. Najbliższa impreza sportowego rycerstwa odbędzie się 9 listopada w Gdyni. Zeszłoroczna edycja przyciągnęła kilkuset widzów.

Powalczą najlepsi

W Gdyni między godziną 13 a 18 walczyć będzie osiem najlepszych drużyn w kraju. W zawodach wezmą udział też zawodnicy z Kaliningradu. Polska Liga Walk Rycerskich, oprócz wyłonienia zwycięskiej drużyny w kraju są również eliminacjami do polskiej kadry. Najlepsi będą reprezentować Polskę na mistrzostwach świata w walkach rycerskich. Od czterech lat Polska zajmuje w nich trzecie miejsce.

Trójmiasto reprezentować będzie Fabryka Świń, aktualni wicemistrzowie kraju. W skład fabryki wchodzą członkowie bractw rycerskich, którzy poświęcili się doskonaleniu walki. Pochodzą oni z Kompanii Czarnego Gryfa, Wolneja Kompani Piechoty Lekkiej, Oliwskiej Drużyny Najemnej Inogici oraz Chorągwi Hrabiego Bolingbroke. – Przed własną publiką będziemy celować w pierwsze miejsce – mówi Marcin Janiszewski z Fabryki Świń.

Walki aż do padnięcia z nóg

Walki będą prowadzone w formule full-kontakt. Dozwolone są kopnięcia, uderzenia głowicą miecza, rantem tarczy i inne „nierycerskie” chwyty. Przeciwnik przestaje walczyć dopiero z momentem obalenia na ziemię. Daje to możliwość stworzenia bardzo widowiskowych walk. W Gdyni zawodnicy będą się bić w dwóch formułach. Pierwsza to pięciu na pięciu. Zaś w drugiej po każdej ze stron wystąpi 21 rycerzy.

Bilety: dorośli 5 zł, osoby do 15 roku życia: 3 zł. Dzieci do lat 6 gratis.

Tytuł: Polska Liga Walk rycerskich w Gdyni
Lokalizacja: Hala YMCA, ul. Żeromskiego 26, Gdynia
Godzina rozpoczęcia: 13:00
Data: 2013-11-09