Blisko stu rekonstruktorów średniowiecza z całej Polski przybędzie 10 listopada do Gdyni. W sali YMCA zetrą się w eliminacjach do rycerskich mistrzostw świata – Bitwy Narodów. Odbędą się zarówno pojedynki jak i walki całych drużyn średniowiecznych wojów.

Komunikat prasowy:

Od kilku lat ruch rekonstrukcji średnich wieków oprócz aspektu rekonstrukcyjnego dąży do zmagań na zasadach sportowych. Często mówi się o tego typu imprezach „rycerskie MMA”, trzeba przyznać, że adrenalina oraz dynamika walki jest olbrzymia. Powstały szkoły walki oraz narodowe reprezentacje. Impreza w Gdyni będzie drugim turniejem z cyklu sześciu eliminacji do kadry Polski. Nie zabraknie wśród nich utytułowanych zawodników, w tym vice-mistrza globu Marcina Waszkielisa. Najlepsi dostaną zaszczyt reprezentowania kraju na Bitwie Narodów, czyli rycerskich mistrzostwach świata.

Trójmiasto reprezentować będzie przede wszystkim „Fabryka Świń”, będąca jedną z najlepszych szkół walki w Polsce. W jej skład wchodzą bractwa: Kompania Czarnego Gryfa, Wolna Kompania Piechoty Lekkiej, Oliwska Drużyna Najemna Inogici oraz Chorągiew Hrabiego Bolingbrocke. Część zawodników wystąpi również w mieszanej z całej Polski drużynie Sierotek.

Bitwa Narodów jest, powstałą w 2009 roku, inicjatywą mającą na celu promocję walk średniowiecznych jako sportu walki. Pierwsze dwie edycje odbywały się na Ukrainie, natomiast tegoroczna w Polsce. Gospodarza następnych mistrzostw poznamy w grudniu.

Odbywają się w jej zmagania drużyn narodowych. Walki w bitwie są prowadzone w formule full-kontakt. Dozwolone są kopnięcia, uderzenia głowicą miecza, rantem tarczy i inne „nierycerskie” chwyty. Przeciwnik przestaje walczyć dopiero z momentem obalenia na ziemię. Daje to możliwość stworzenia bardzo widowiskowych walk.

Bilety normalny – 5 zł,
Młodzież do 15 r.ż. – 3 zł,
Dzieci do lat 6 – wstęp wolny

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wv-YkVq8ETc[/youtube]

Tytuł: Eliminacje do Bitwy Narodów w Gdyni
Lokalizacja: ZMCh Polska YMCA Centrum,  ul. Stefana Żeromskiego 26, Gdynia
Godzina rozpoczęcia: 13:00
Data: 2012-11-10
Godzina zakończenia: 17:00