„Szafiarki”, czyli blogerki prezentujące w internecie własne modowe stylizacje, zapraszają na wystawę fotografii „Moda na rower”.  Specjalnie na potrzeby przedsięwzięcia przygotowały one modne stylizacje strojów, które z powodzeniem można ubrać, kiedy wybieramy się „na rower”.

Komunikat prasowy:

Szafiarki – blogerki oraz blogerzy, którzy prezentują w internecie własne stylizacje modowe. Tworzą je sięgając po oryginalne markowe ciuchy, korzystają z tzw. siecówek, second handów. Często prezentują się we własnoręcznie uszytych kreacjach. Szafiarki, mimo prezentowania w blogach różnych stylów, tworzą prężnie działającą społeczność internetową.

Blogerki uczestniczące w akcji:

* Faustyna Szulfer i Paulina Gosz:

„Jesteśmy przyjaciółkami od bardzo dawna, ale nasza przygoda z modą zaczęła się pod koniec gimnazjum. Zaczęłyśmy chodzić razem do second handów, przerabiać ubrania i szyć. Bloga lovefashion-our-imagination.blogspot.com prowadzimy od niespełna roku i sprawia nam to ogromną przyjemność, zwłaszcza gdy otrzymujemy bardzo miłe komentarze od innych blogerek. W postach pokazujemy nasze stylizacje, zakupy, przeróbki i własnoręcznie zrobione rzeczy. Zamierzamy też niedługo zacząć sprzedawać nasze DIY i hand made. Jeśli chodzi o nasz styl, to nie jest on ściśle określony. Mamy podobne gusta, lubimy czasem zaszaleć z kolorami i wzorami. Bywa, że w jednej stylizacji jesteśmy grzecznymi, a w innej rockowymi dziewczynami. Nakręciłyśmy też filmiki o zawartości naszych szaf i przy okazji spostrzegłyśmy, że około 90% ubrań z naszych szaf to rzeczy z second handów.”

* Agnieszka Rutkowska:

„Jestem psychologiem i na co dzień pracuję z dziećmi autystycznymi. Od ponad roku prowadzę bloga, który jest dla mnie zabawą, wytchnieniem od dnia codziennego, sposobem na doładowanie akumulatorów. Prezentuję w nim swoje stylizacje oraz inspiracje, czerpane głównie z internetu oraz ulicy. Modę traktuję, jako rodzaj sztuki użytkowej, dzięki której mogę zaprezentować swoją estetykę szerszemu gronu. Uczęszczam na kursy malarstwa, współpracuję z pracowniami ceramiki, tworząc własną biżuterię.”

* Karolina Siwiec-Szałucha: 

„Jestem mamą dwóch księżniczek, blogerką oraz wielką pasjonatką mody. Uwielbiam przerabiać ubrania z second handów, na wzór znanych projektantów. Po prostu spać nie mogę, póki czegoś nie przerobię. Od 2010 roku prowadzę bloga, gdzie można obserwować efekty moich działań. Gdy już ubrania przestają mi się mieścić w szafie, sprzedaję je w intenecie. Prowadzę w sieci sprzedaż ciuchów vintage pod szyldem daily-vintage.”

* Angelika Szulfer:

„Około dwa lat temu zrodził się w mojej głowie pomysł na własny sklep połączony z blogiem, potem również sklep internetowy i mam nadzieję, że niedługo – wymarzoną galerię! „Żeby coś się zdarzyło, żeby mogło się zdarzyć […] trzeba marzyć”. Pomysł na takie miejsce wziął się z pasji do tworzenia i odkrywania rzeczy nowych, używanych, niepowtarzalnych. Od najmłodszych lat jedną z moich największych pasji była sztuka. Studiuję na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na kierunku Edukacja Artystyczna. Zajmuję się twórczością własną oraz szkoleniami z decoupage, wytwarzania biżuterii. Jestem zakochana w moim regionie, dlatego większość rzeczy, które tworzę jest powiązane z kulturą ludową Kaszub.”

Akcja organizowana jest w ramach przedsięwzięcia Bibliocamp.
Wstęp wolny 

Wernisaż odbędzie się 31.05.2012 r. o godzinie 18:00
Czas trwania wystawy: 31.05.2012-25.06.2012 r.
Lokalizacja: Filia Gdańska, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Mariacka 42