Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie zaprasza do obejrzenia wystawy Lucyny Kolendo – CORPO SOLIDO. Prace można oglądać do 10 lutego 2013 r. 

Lucyna Kolendo z przyjaciółmi

We wnętrzu Państwowej Galerii Sztuki zagościło ciało. Debiutująca na artystycznych salonach Lucyna Kolendo, prezentuje dwadzieścia trzy zdjęcia odkrywające prawdziwy blask, ale i cienie ludzkiego ciała. Fotografie udowadniają, że powłoka pokrywająca wnętrze człowieka żyje w każdym swoim fragmencie.

Profesor Tomasz Bogusławski, mistrz młodej artystki, tak mówi o jej pracach:

Autorka wpisuje się tym cyklem w specyficzny, ciągle żywy nurt kreacji fotograficznej, który od lat międzywojennych pobudzał wielu wybitnych twórców, od Man Ray’a i fotografików czeskich po bardzo bliskie Lucynie realizacje Bila Brandta.

Wernisaż Lucyny Kolendo spotkał się z ogromnym zainteresowaniem młodych (i tych mniej młodych:)) artystów, jej znajomych i przyjaciół, ale także mieszkańców Gdańska, Gdyni i Sopotu, którzy dotychczas nie słyszeli o utalentowanej gdańszczance. Teraz z pewnością będą śledzić jej karierię. Ja na pewno:)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Mk2wPxn0eLw[/youtube]

Lucyna Kolendo (ur. 1988) studiowała na Universität für Künstlerische und Industrielle Gestaltung Linz oraz na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Edukację na Wydziale Grafiki ukończyła wyróżnionym dyplomem w pracowni profesora Tomasza Bogusławskiego w 2012 roku (animacja poklatkowa). Wielokrotnie nagradzana stypendium dla najlepszych studentów oraz stypendium Rektora. Fotografie własnego autorstwa wystawiała w Polsce oraz Stanach Zjednoczonych. Prezentowana na wystawie w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie seria zdjęć „Corpo Solido” wygrała konkurs organizowany przez nowojorski kwartalnik „Creative Quarterly” i na wiosnę zostanie w nim opublikowana. Obecnie artystka pracuje nad scenariuszem swojego drugiego filmu animowanego.

Wystawa będzie czynna do  10 lutego 2013 r. w godzinach otwarcia galerii: od wtorku do niedzieli w godzinach 11:00 – 19:00.