Centrum Sztuki Współczesnej w Gdańsku zaprasza na siedmiogodzinny warsztat z Lindą Mary Montano skierowany dla seniorów, który ma na celu pogłębienie świadomości o procesach starzenia się.

Linda MontanoKomunikat prasowy:

Udział w warsztacie mogą wziąć również ludzie zainteresowani tematem starzenia się, choroby i cierpienia.

Przyjdź do Łaźni na prywatne spotkanie z Lindą, które potrwa 10 – 30 minut, porozmawiać o doświadczaniu starzenia się, choroby, wiary, rodziny, relacji, sztuki i pamięci. Będziemy korzystać z różnych technik śmiechu, jak i innych intuicyjnych sposobów nawiązywania kontaktów i więzi.

Podczas warsztatów będzie obecny tłumacz.

Montano jest znana ze swoich długofalowych projektów artystycznych. Artystka uważa, że poświęcając czas jednej akcji możemy się lepiej skupić, zwiększyć świadomość, a także odczuć ulgę od wielozadaniowości.

Linda Mary Montano (ur. 1942) jest jedną z najważniejszych postaci współczesnej feministycznej sztuki performance. Jej prace wideo, powstające od połowy lat 60. są tworzone przez kobiety, dla kobiet i o kobietach. Próbując zniwelować granice pomiędzy sztuką i życiem Montana aktywnie kontynuuje badanie swojego życia/sztuki poprzez dzielenie się doświadczeniami, wcielanie się w postacie i odgrywanie życiowych ceremoniałów. Niektóre z jej projektów trwały siedem albo więcej lat. Performance, akcje, i prace wideo artystki są tworzona na bazie doświadczeń autobiograficznych oraz często dotyczą jej osobistych i duchowych przemian.

Prace Montano były pokazywane m.in. w The New Museum w Nowym Jorku, MOCA w San Francisco and the ICA w Londynie.

Liczba miejsc ograniczona, więc jeśli jesteś zainteresowany/a prosimy o zapisy telefoniczne pod numerem 58 305 40 50 albo mailowo [email protected] do 19.11.2013.

Tytuł: Linda Montano i bezpłatne warsztaty dla seniorów oraz osób zainteresowanych procesem starzenia się
Lokalizacja: Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, ul. Jaskółcza 1, Gdańsk
Godzina rozpoczęcia: 13:00
Data: 2013-11-20
Godzina rozpoczęcia:  20:00