Galeria Pionova zaprasza na inauguracyjny koncert „Tango nocą” – Orkiestry Kameralnej Hanza z udziałem znakomitych solistów: Pawła Zagańczyka /akordeon/ i Macieja Glazy /śpiew/.

Mateusz Grela

Mateusz Grela

Komunikat prasowy:

W programie:

A. Piazzolla „Libertango”
C. Amstrong „El Tango De Roxanne (z musicalu Moulin Rouge)
K. Jenkins Palladio
E. Grieg “Quartet in g minor”

A. Piazzolla “Cztery pory roku” (wiosna, zima)
„Libertango” i L’Evasion A. Piazzolli w aranżacji gdańskiego kompozytora Krzysztofa Olczaka.

Orkiestra Hanza

Jest nie tylko zespołem ,ale przede wszystkim grupą, stąd nazwa orkiestry – Hanza (grupa ludzi, którą połączyła pasja i miłość do muzyki).

Orkiestra powstała w czerwcu bieżącego roku z inicjatywy dwóch młodych dyrygentów – Darii Dopierała i Mateusza Greli.

Orkiestra składa się z muzyków zawodowych, współpracujących m.in. z Operą Bałtycką, Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie, studentów Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, uczniów OSM im. Feliksa Nowowiejskiego. Muzycy stale podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe poprzez uczestnictwo w kursach muzycznych, konkursach krajowych oraz międzynarodowych. Aktywnie działają zawodowo angażując się w wszelkiego rodzaju projekty muzyczne i artystyczne. Członkowie tworzą grupę, która dąży do jedności muzycznej i artystycznej, pragnącą przekazać tę jedność swoim słuchaczom. Celem, który pragnie osiągnąć jest zainspirowanie ludzi do poszukiwań nowych i pięknych doznań muzycznych. Pragnie „wyjść z muzyką do ludzi”.

Tytuł: Koncert „Tango nocą” – Orkiestry Kameralnej Hanza z udziałem znakomitych solistów
Lokalizacja: Galeria Pionova, ul. Olejarna 2, Gdańsk
Godzina rozpoczęcia: 18:00
Data: 2014-07-05